| anonim_4396 a întrebat:

Ati incercat sa faceti o comparatie intre oamenii care au murit pentru crestinism si oamenii ucisi din cauza crestinismului si de catre crestini? O comparatie intre profetiile implinite si profetiile neimplinite din biblie? Dar intre crimele facute de dumnezeu si crimele facute de satana?

10 răspunsuri:
| Filip23 a răspuns:

Ne

| 0rlando a răspuns:

Indiferent de ce religie am vorbi, întotdeauna vor muri mai mulți din cauza, decât pentru religie.

| 4b a răspuns:

Toate isi au rostul lor...un rost pe care fiinta umana cu greu il intelege si il accepta...

| ioiomama a răspuns:

Tu mare destept ce crime a facut dumnezeu si da eu am incercat sa fac si este o mare diferenta cei care au mudrin din cauza crestinismului sunt acei oameni care se credea ca sunt satanisti si oameniii cau au murit pentru ca erau crestini au fost omorati de oamenii atei
si ca sa stii si tu dumnezeu nu a facut crime doar saatana a facut crima de a se crede mai presus de dumnezeu

| Asan_Olgun_1980 a răspuns (pentru ioiomama):

"Er intaiul nascut al lui Iuda, era rau inaintea Domnului; Si DOMNUL L-A OMORAT."(Geneza 38:7).
"Onan stiind ca samanta aceasta n-are sa fie a lui, varsa samanta pe pamant ori de cate ori se culca cu nevasta fratelui sau, ca sa nu dea samanta tratelui sau. CE FACEA EL N’A PLACUT DOMNULUI, CARE L’A OMARAT SI PE EL."(Geneza 38:9-10)..mai vrei si altele?

| Hirako a răspuns (pentru Asan_Olgun_1980):

Biblia e o inventie de rahat in care toti retarzii cauta mantuire. Daca ar sta sa o analizeze macar putin si-ar da seama ca religia lor nu e doar SF, e un SF prost realizat...

| Wøodenpints a răspuns (pentru ioiomama):

Poţi folosi cu încredere semnele de punctuaţie, nu costă nimic.

| RAY a răspuns:

Tu vrezi sami fierbi creierul de dimineata sa numar cate aiureli a facut ala si ingerul ala intunecat

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Dar TU? ai facut? da cat de batrana esti? ca noi fi avand cat omenirea? ca si dupa teoria darwinista a evolutiei nu poti face comparatia decat de la maimuta incoace. miram-as cum de nu am auzit de operele tale,studiul si publicatiile tale? asa o valoare, istorica care esti? si ai tinut, ooo stapana a secolelor si mileniilor o stricta evidenta si un cont al tuturor factorilor? politici, sociali, religiosi ca sa poti judeca cu dreptate omenirea? inseamna ca deja Dumnezeu nu mai are ce face cand va veni sa judece vii si mortii.cu satan nu prea ai nimerit.nu stii nici cine e, nici ce a facut, nici la ce nivel, si nici rolul lui pana la capat.asta arunca o maaare umbra de indoiala asupra judecatii tale.da...ma rog.tu stii mai bine.ce stiu eu un biet trup de tarana de abia 48 de primaveri care am terminat cateva clase acolo?

| Kaleo a răspuns:

Lasa ca poate vine si vremea ta, Gaio! Ce daca nu iti ies? happy