| Allin_Zallin_1992 a întrebat:

Ati visat vreo data ca de fapt nu dormiti, ca faceti tot felul de chestii si cand vavtreziti sa va simtiti cabsi cand chiar nu ati fi dormit? Iar visul de trezie sa fie super real.
Eu am patit asta de mai multe ori. Si in aproape toate visele este un demon care sta la semi distanta de mine si se uita ca si cum studiaza tot ce se intampla. Prin demon nu va ganditi la o creatura cu coarne si etc. E pur si simplu o chestie intr-o mantie cu gluga precum moartea. Spun demon pentru ca asa as vad eu conceptul de demon. Nu cel cu coarne. Si ii simt si rautatea oarecum. Nu cred in dumnezeu fara sa jignesc pe nimeni. Partea cu demonu o cam inteleg adica stiu ca din punct de vedere psihologic personajele din vise chiar si cunoscutii sunt de fapt personalitatile tale.

4 răspunsuri:
| danay72 a răspuns:

Nu inseamna nimic. Nu te îngrijora.

| Mclaren12 a răspuns:

Adică ai vise lucide, așa se cheamă. Unii oameni au așa ceva fără să-și inducă singuri sau măcar să știe ce este ăla. Și n-ai visat niciun demon. Demonii nu sunt cum îi vezi tu. Așa i-a făcut creștinismul să pară.

| udrescuf a răspuns:

Nu pot sa te judec ca nu crezi in Dumnezeu ( fiecare crede ce vrea). Nu nu am visat asa ceva, dar am experimentat paralizia in somn este mai rau decat ce ai povestit tu. Eu am simtit ca si cum am fost posetat pentru 10 secunde, cele mai lungi 10 secunde din viata mea.

| Allin_Zallin_1992 explică (pentru udrescuf):

Am experimentat si asta dar m.am descurcat cu ea. Adica fiind prima oara cand patisem asta nu stiam ca asa ceva exista. Dar vazand ca nu ma pot misca si durerile pe care le simteam am crezut ca asa se simte cand mori. Asa ca nu m.am zbatut prea mult asteptam pur si simplu sa mor. Dar dupa mi.am revenit m.am documentat imediat. Ce.am mai ras laughing))