| DanionM a întrebat:

"Banii fac fericirea celor care nu merită altă fericire." (- G. Gesbron -)

De ce oare aceştia "nu merită" altă fericire?

5 răspunsuri:
| Zenit313 a răspuns:

Banii nu aduc fericirea, dar ofera satisfactii si rezolva aproape orice fel de problema...

| MMihai a răspuns:

Iar postezi întrebări aiurea?
Banii sunt necesari.
Iar pe Găgă Esbson ==epsilon==lasă-l în durerea lui.

| Thethinker30 a răspuns:

Nu cred ca exista oameni care sa nu merite alta fericire in afara de cea data de bani; sau cel putin cred ca nu suntem noi in masura sa judecam lucrul asta; prin urmare nu sunt de acord cu acest citat.
Din punctul meu de vedere adevarata fericire nu se poate cumpara cu toti banii din lume.

| MrAnderson a răspuns:

Salut,

Sa ai ca scop in viata banii, e ca si cum ai spune ca mananci mancare, doar ca sa tii farfuria ocupata.

Banii sunt o unealta, si atat. Nu banii aduc fericirea, ci toate lucrurile pe care le poti obtine cu ei.
Cand vorbim de strictul necesar, da, banii aduc fericirea. O familie saraca e mai fericita cand are ce pune pe masa, cat de putin. Mancarea a fost cumparata cu bani, nu?

| Th3AbSinTh3 a răspuns:

Omul e liber sa aleaga
unii aleg sa faca bani prin orice mijloace...
alegand banii care nu aduc fericirea normal ca doar nu vei mai fi fericit.