| Dariuta a întrebat:

Bărbații de ce nu își pun busuioc sub perna? Sau își pot pune și ei?

10 răspunsuri:
| danut a răspuns:

"Bărbații de ce nu își pun busuioc sub perna? "
Poate ca-s mai putini ca numar fata de fete (femei) (asta e sigur) si au de unde alege.rolling on the floor

suntserios
| suntserios a răspuns:

Barbatii isi pun in iahnia de fasole. E mai util

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

O fată pune busuioc și așteaptă un bărbat să o pună pe pernă.
Un bărbat caută busuiocul sub perna fetei, când stă peste ea ( peste fată, nu peste pernă), în patul ei.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Acest lucru se considera o superstitie (nu am zis-o eu). Deci posibil ca daca isi pun si baietii sa viseze sau nu. Nici daca isi pun fetele nu este garantat ca asa o sa fie, dar merita incercat happy

| Celcestietot a răspuns:

Nu trebuie să ne gândim la superstiții drăcești, demonice, ci să îl avem pe Iisus în suflet, atât.

Răspuns utilizator avertizat
| Celcestietot a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Păi ce, nu este adevărat happy? Ateii de exemplu, nu ar trebui sa creadă în superstiții.

| mentholinks a răspuns:

Nu toti oamenii cred in superstitii, poate sunt unii care isi pun cum sunt probabil si o groaza de fete care nu-si pun plante sub asternut ca sa viseze nu stiu ce chip de baiat frumos.

| FreddieM a răspuns:

Ce prostii. Eu am o perna umpluta cu busuioc si dorm pe ea minunat. laughing

| Algo098 a răspuns:

Nu ajuta la nimic. Iti canalizeaza gandurile spre anumite persoane care iti plac si in mod firesc exista sansa sa apara acele persoane si in vis, mai ales ca nici somnul nu e unul linistit cand stii ca vei visa ceva. E un obicei ca toate obiceiurile.