| danutzamika a întrebat:

Biblia scrie ca Adam si Eva ar fi avut doi fii, pe Cain si Abel, unde primul il omoara pe cel de-al doilea. In continuare, scrie ca acest Cain s-a impreunat cu nevasta lui, care a nascut pe Enoh. Dar, cine a fost nevasta lui Cain, când pe lume mai erau doar Cain, Adam si Eva?

3 răspunsuri:
| Holiday a răspuns:

Era, logic, ori sora lui, despre care inca nu se povestise, ori...Eva, alta varianta nu exista.

| sublime89 a răspuns:

D-zeu l-a scapat de o coasta si pe Cain, si a facut-o pe nevasta lui. Nu cred ca era prea greu pentru un astfel de zeu atotputernic laughing
Acum sa-ti raspund serios. Nu mai crede povestile astea. Ele sunt doar mituri ale creatiei, si doar rodul imaginatiei umane. Astfel de evenimente n-au avut loc in realitate. Pana si cei care le-au scris au fost mult prea limitati pentru a putea scrie o poveste de calitate macar.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O maimuta. Si asa s-a nascut teoria evolutiei. Na ca am gasit misterul, hai sa bem o bere!