| CoquineNoire a întrebat:

Bun, nu frecventez aceasta categorie insa un film m-a facut sa postez intrebarea asta, si am vrut sa aflu niste pareri.
Nu detaliez, ideea era ca o tipa isi apara copilul de forte numai de ea imaginate, innebunise, avea vedenii.
Finalul filmului o arata pe tipa cum isi ingroapa copilul, in lumea ei crezand ca ingroapa o papusa-bebelus, deci, a facut o confuzie.
Sa presupunem ca exista viata dupa moarte, judecata, bla bla, cei care comit crime ajung in iad etc.
Intrebarea mea e urmatoarea... un nebun care omoara persoane, fara sa fie constient, el avand un suflet bun, ajunge in iad? (si dau ca exemplu tipa de mai sus)

Răspuns Câştigător
| Woodenpints91 a răspuns:

Mă declar nebun.

| Vizitiul a răspuns (pentru Woodenpints91):

Nebunii pot declara orice, dar numai ca sunt nebuni...nu!

| Woodenpints91 a răspuns (pentru Vizitiul):

Declar că nu-mi pasă de părerea celorlalţi.

| Vizitiul a răspuns (pentru Woodenpints91):

La ce mai declari daca nu-ti pasa?

| Woodenpints91 a răspuns (pentru Vizitiul):

Tu ai fost cel care şi-a dat primul cu părerea despre mine.

| Vizitiul a răspuns (pentru Woodenpints91):

C-am fost primul sau ultimul, nu ma face sa contez in viziunea ta. Totusi, iti pasa de parerea celorlalti, ca altfel nu ai mai aparea cu pererea ta. A fi neascultator la parerea altora, nu inseamna ca esti nepasator.big grin

| CoquineNoire explică (pentru Vizitiul):

Baieti, ca sa nu va mai certati...sunteti amandoi nebuni laughing
e bine asa?

| Woodenpints91 a răspuns (pentru CoquineNoire):

Mie-mi convine.

| Vizitiul a răspuns (pentru CoquineNoire):

Nu se cearta nimenilaughing). Pana nu te vad despuiata raman unic... Abia dupa innebunesc.

14 răspunsuri:
| DrunkenRat a răspuns:

Este considerat un pacat, dar mai mic decat daca o faci de buna voie si constient.

| anonim4565 a răspuns:

Nu stiu ...chiar nu stiu.

| NeimaginabilA a răspuns:

Astazi sunt norocos...am dat este 2 intrebari unice si asta este una dintre ele, acel nebun sa zicem ca e posedat de un demon, pentru a nu-si da seama de faptele lui el trebuie sa-si omoare constiinta iar aceasta se omoara foarte greu, ai nevoie de efoarte extraordinare pentru a face asta, deci parerea mea esta ca el nu poate sa nu-si dea seama fara consintamantul lui, rezultand ca ajunge in iad.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai tu vrei sa discutam filmul? sau pacatul? ipotetic vorbind? de unde sa stim noi cum va judeca Dumnezeu, si care e rostul nebuniei acelei femei, sau a unei eventuale persoane? putem sa ne dam doar cu parerea.dar sigur nu stie nimeni. sperante avem si un nume in care crezand putem fi iertati si salvati. Iisus Hristos.

| RetardedRacoons a răspuns:

Nebunul nu raspunde pentru faptele lui nici in fata legilor umane nici celor dumnezeiesti.

| AmeliaEisenhower a răspuns:

Nu mi am pus intrebarea asta pana acum, dar nu cred ca va ajunge-n iad