| Monyyyyy a întrebat:

Am o prietena care avea grija de bunica ei,impreuna cu mama ei o ajuta. Aceasta chiar o spală pe bătrâna, aceste lucruri sunt luate fapte bune de Dumnezeu? Chiar dacă a dat doar o mâna de ajutor?

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

WTF?
Nu e ceva normal sa iti ajuti un membru al familiei mai ales daca e intr-o situatie atat de grea? Chiar e cazul sa o ducem in treburi din astea cu dumnezeu care da like sau nu la faptul ca a ajutat?

| Octavian199 a răspuns:

Ce mai intrebari rolling on the floor

| Mircea08 a răspuns:

Atunci cand iubesti pe cineva il ajuti in multe feluri -acestea sunt faptele bune. Daca daci o fapta buna din obligatie sau pentru a obtine o recompensa atunci ai pierdut timpul de pomana - singurul lucru bun e ca cel caruia ii faci fapta ramane cu un avantaj
O mana de ajutor poate insemna foarte mult!

| HaneloreOlga9 a răspuns:

Da, sigur