| MaybeAnotherDay a întrebat:

Buna happy, am si eu o intrebare, la ora de religie, jucandu-ma am auzit un cuvant de la prof care chiar mi s-a parut aiurea... Ce inseamna "Pacat nepacatuit?laughing " Poate ma puteti sa rezolv acest "mister" laughing

funda :*

12 răspunsuri:
| MMihai a răspuns:

Dar proful ăla o fi știut, ce a vrut să zică prin păcat nepăcătuit,... că dacă te jucai, poate nici nu a zis așa ceva.

| Wehrmacht a răspuns:

Cred ca vroia sa spuna ceva de genu' "pacat mostenit".Si profesorul meu de fizica a pus o intrebarea de genul asta: "Dar oare cat de international este acest sistem international"...

| WhiteWolf7 a răspuns:

Poate se referea la faptul ca te gandesti la un lucru care din punct de vedere religios este pacat, dar nu l-ai si pus in practica.Practic, pacatuiesti cu gandul, nu fizic..deci..pacat nepacatuit. Capisci?

| Shammal a răspuns:

Se refera la idea de pacat adica un lucru care este etichetat ca fiind pacat; un pacat pe care in ca nu l-ai facut

| milan9 a răspuns:

Spui că te jucai... eşti chiar atât de sigur că ai auzit bine?

Trebuie să fi fost vorba despre altceva, gen "păcat nepocăit" - păcat NEREGRETAT. Asta e altceva...

| zurick a răspuns:

Sigur ai inteles corect? Poate se referea la pacatul stramosesc

| martzian a răspuns:

Cred ca trebuie sa fii mai atent la ora.

| HueyFreeman a răspuns:

Pacat nepacatuit...pe sistemul asigura siguranta.

| Zenit313 a răspuns:

Pacat facut cu mintea

| ioana100 a răspuns:

Poate s-a referit la pacatul stramosesc.Toti oamenii se nasc cu el, il mostenim din pricina neascultarii primilor oameni.Prin Sfanta Taina Botezului acesta este sters.winking

| CreepyDarkness a răspuns:

Se refera la un păcat care nu l-ai făcut dar te-ai născut ce el.Toti oameni se nasc păcătoși.

| obelix2266 a răspuns:

Ai gandit, dar nu ai facut o actiune fizica in sensul respectiv.