| FataIntenisi1342 a întrebat:

Buna!happy...am si eu o scurta intrebare. Cum se mai numeste pentagrama?( aceea care se foloseste in ritualurile wiccane)

Răspuns Câştigător
| thealchemist a răspuns:

Pentaclu

8 răspunsuri:
| Narfundo a răspuns:

Daca doresti sa ajungi o schizofrenica cu probleme mentale si carnale te sfatuiesc sa continui cu wiccane.

| dracu14 a răspuns:

Steaua cu 5 colturi=pentagrama, considerata si steaua satanistilor

| alexclaudiu2003 a răspuns:

Pentagrama

| ToxicG a răspuns:

Steaua lui David.

| FataIntenisi1342 explică (pentru ToxicG):

Cred ca vorbim de religii diferite.big grin... oricum mersi ca ti-ai sacrificat cateva secunde sa raspunzi la intrebarehappy

| William a răspuns (pentru ToxicG):

Steaua lui david are 6 colturi, penta vine de la cinci. Cred ca Ajna95 cauta cuvantul pentaclu (pentacle in eng)

Răspuns utilizator avertizat