| anonim_4396 a întrebat:

Buna!
Am visat aseara un preot la o manastire care mi-a spus sa tin post 70 de zile de la postul Invierii Domnului...
Stiu cam tot ce se poate stii despre visuri si toate dar asta a fost destul de ciudat... Dupa ce l-am visat m-am trezit un pic si eram ametit... Ce parere aveti?

12 răspunsuri:
| Hombre a răspuns:

Iar tu ca sa devii mai sfant tine post dublu, 140 de zile si vei avea locul asigurat in rai.

| danay72 a răspuns:

Visurile sunt ceea ce au legatura cu subconstientul nostru.Azi Dumnezeu ne vorbeste prin intermediul Bibliei.

| Thunderstruck a răspuns:

Ar trebui sa tii post negru 70 de zile.

| RAY a răspuns:

Ti-as scrie pe frunte raspunsul meu ca til spuna toti asa te-ai convinge de cea ce crezi

| anonimg a răspuns:

"...Visele se nasc din multimea grijilor..." (Eclesiast.5:3)
Interpretarea viselor este o capcana pentru noi.
Cauta sa-L cunosti pe Dumnezeu, sa ai o relatie cu El, si atunci vei cunoaste ce este si ce nu este de la Dumnezeu.
Cat pentru bajocoritori, partea a 2-a a versetului este pentru ei:
"...Prostia nebunului se cunoaste din multimea cuvintelor." (Eclesiastului.5:3)
Si despre voi sunt scrise cuvintele:
".Voi inchideti oamenilor Imparatia cerurilor: nici voi nu intrati in ea, si nici pe cei ce vor sa intre nu-i lasati sa intre." (Matei.23:13)
Veniti-va in fire si incetati sa mai batjocoriti ce nu cunoasteti. (Iuda.1:10)

| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Gresit, nu o sa tii post de paste e cel mai mare pacat

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Daca asa tio zas, o fi stiind el seva.constiinta ta si subconstientul ce-ti spune? sa tii? ori sa nu tii? asta-i intrebarea.ca doar e vorba de tine, nu de noi?

| CapitanuSemafor a răspuns:

Postul este o porcarie...biserica e o mafie imbecila si biblia are mult lacune...nu-ti bate capul cu prostii, watch some porn

| ΟρθόδοξηΠίστη a răspuns:

Cel mai bine te va sfatui duhovnicul.
Daca nu ai, fa-ti unul de graba si cand te spovedesti, spune-i si visul.

| мαяdυк a răspuns:

Asa sa faci...cum a zis el...rolling on the floor

| RAY a răspuns (pentru мαяdυк):

Pacatosule vei arde in iad o vesnicie, ps te astept la petrecere in iad http://www.youtube.com/watch?v=_-q4hNKRPJ0