| anonima3826 a întrebat:

As dori sa tratati cu seriozitate urmatoarea problema: azinoapte am visat ca mama ardea tamaie in casa spunand ca e ceva rau inauntru si atunci dintr-o data ceva m-a ridicat in aer si nu puteam nicicum sa ma misc in jos, iar mama nu reusea sa ma traga. M-am trezit din acest vis foarte speriata si nelinistita si abia am reusit sa adorm la loc de frica. Inca sunt nelinistita si as vrea sa aflu ce ar putea insemna acest vis? Multumesc!

9 răspunsuri:
| danay72 a răspuns:

Nu înseamnă nimic, nu ai de ce sa te îngrijorezi. Biblia arată că visele apar din mulțimea gândurilor și a grijilor.Eclesiastul 5:3.

| T0T a răspuns:

Oare ce înseamnă faptul că vecinul de la 4 a coborât scările azi? Eu cred că e o concordanță între starea de decădere morală și coborâtul în infern, un spectru metafizic distorsionat de condiția noastră efemeră.

| sublime89 a răspuns:

Sunt doar vise, nu mai incerca sa le interpretezi.

| Clorox a răspuns:

Nu inseamna nimic! Toti am patit chestii asemanatoare, sunt doar vise happy

| TrăieşteClipa a răspuns:

Visele sunt mesaje pe care subconstientul incearca sa ni le transmita.
Pune-ti mintea la contributie ca este usor mesajul.

http://www.psihohipnoza.ro/visul-partea-i/

| VelaJohnny a răspuns:

Daca tu nu poti sa realizezi ce poate insemna, cum sa ne dam noi seama? Poate faptul ca ti-ai hranit mintea cu filme de groaza sau creepypasta, astfel ca ti-ai alimentat imaginatia cu astea. Din sursele mele, in timpul somnului creierul e de fapt hiperactiv, si se focalizeaza spre a pune in ordine in „dosare" informatiile din cursul acelei zile. Persoanele care nu dorm suficient de mult, au pierderi de memorie din zilele respective. Informatiile care ti-au trecut tie prin minte in timpul somnului, devenind vise, au probabil legatura cu activitatile din ziua respectiva. Las-o balta cu interpretarea viselor, pentru ca o sa dai numai de pareri contradictorii si fara sens. Daca visai ceva frumos, nu intrebai pe TPU ce inseamna, presupunand ca visele frumoase is okay si nu semnifica nimic. Insa ia in calcul ca, la fel cum poti visa frumos, poti visa si urat. Colega mea de naveta se documenteaza despre masonerie, satanism, chestii de genul, si nu putine au fost noptile cand visa demoni, pe satan etc. Nici nu vreau sa-mi imaginez ce viseaza persoanele care se uita la livestreamuri pe deepweb...
Umple-ți mintea cu lucruri pozitive si ziditoare, si visele o sa aiba legatura cu asta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu inseamna nimic.Nici nu iti poti imagina sau descrie in cuvinte ce cosmaruri are un fan horror inrait (in cazul asta eu)
Visele sunt vise.Si asa vor ramane.

| KiszMy a răspuns:

Înseamnă că nu ești cu picioarele pe pământ și din cauza asta mama ta tămâiază și se roagă pentru tine.