| CBI2 a întrebat:

Buna,as vrea sa ma ajute cineva, de 2 ani de zile poate si mai mult in vise imi apare o entitate rea, am avut multe interactiuni, conflicte,cel care m-a marcat cel mai tare a fost cel in care mi-a zis ca nu voi scapa de el, nu mai doream sa dorm, sa vina noaptea, plangeam ....Am inceput sa ma rog si dupa asta nu mai aprea.De curand m-am mutat cu prietenul meu si de cand dorm cu el nu m -am mai rugat caci nu mai aparea,dar am observat ca atunci cand acesta nu era acasa si trebuia sa dorm singura acea entitate apare din nou,am inceput sa-l confrunt, sa-l izgonesc,sa ma rog in vise(spuneam rugaciuni pe care nu le stiu)si reuseam sa-l fac sa dispara,aseara iar a aparut l-am visat cum statea si se uita la mine cum dormeam,eram rasucita pe pat,ma zvarcoleam,si m -am trezit iar camera arata exact ca in vis diferenta dintre visele trecute si cele din ultimul timp este aceea ca in primele parea ca se distreaza, se amuza pe seama mea dar de cand il izgonesc si ma lupt cu el il simt nervos,foarte nervos(nu sunt posedata sau ceva de genul,nu fac urat,ma pot ruga, merg la biserica,beau aghiazma,ma dau cu mir etc) va rog sa ma ajutati cu orice, cine stie macar un pic din ce sa intampla si de ce se intampla il rog sa ma ajute. Vreau sa specific ca nu i-am vazut fata dar stiu ca e aceias creatuta sau cum vreti sa-i spuneti.Multumesc!

4 răspunsuri:
| ania a răspuns:

Ai putea sa te programezi la consiliere creștină de eliberare la Ellel Ministries România.

| FilipSorin a răspuns:

Salut, hai in pv sa vorbim mai multe, te pot ajuta

| Klaus56 a răspuns:

Se hraneste din teama ta, in momentul in care nu o sa-ti mai fie teama o sa dormi linistit.
Scapa de conditionarile si de credintele religioase pentru inceput.
Mai visez din cand in gand un demon sau ceva care incearca sa ma sperie, ii zic doar :bre nu ai alta treaba? si dispare.

| RaduIonutGheorghe a răspuns:

Bună seara. Și eu am trecut prin situații asemănătoare și cunosc și alte persoane. Pentru preoții duhovnici aceste situații sunt la ordinea zilei. In afara de spovedanie și Împărtășanie trebuie sa fii atenta la ce faci în ziua sau in seara de dinainte să îți apară în vis. Se zice că prin păcat lăsăm o portiță deschisă prin care cel rău ne poate ispiti. Poate judeci pe cineva sau vorbești de rău, sau poate doar mănânci prea mult ainainte de somn, sau bei prea multa apă. Succes. Doamne ajută!