| ecateryn a întrebat:

Ce credeti despre religia penticostala bune si rele.Multumesc
PS eu nu sunt penticostal prietenul meu este.

Răspuns Câştigător
| 1libercugetator1 a răspuns:

Http://www.scribd.com/doc/46971178/Tehnica-manipul%C4%83rii-la-sectele

http://www.scribd.com/doc/2673010/noile-erezii-si-secte

citeste astea si vei
afla mai multe despre secte

parerea mea personala e ca nu conteaza religia si credinta

14 răspunsuri:
| EmaS a răspuns:

Este cea mai apropiata de Sfanta Scriptura.

| Andradaa102 a răspuns (pentru EmaS):

De unde sti?

| EmaS a răspuns (pentru Andradaa102):

Pentru ca am cautat si am gasit.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna! eu sunt ortodoxa dar prietenul meu este penticostal si mi-a povestit multe.Este o religie frumoasa si exista unele diferente dar tot in Dumnezeu cred amandoua, nu?

Răspuns utilizator avertizat
| GRs a răspuns:

E prea exagerata:Nu ai voie sa bei, nici sa dansezi macar.
Partea buna e ca ei nu se inchina la moaste, si nu au obiecte sfinte.

Răspuns utilizator avertizat
| GRs a răspuns (pentru GalinaBlanca):

Inchinarea la moaste mi se pare o tampenie.Se inghesuie toti sa pupe o sticla prin care se vede un cadavru.Mai ales cand ii vezi cum se comporta, se imping, injura.

Răspuns utilizator avertizat
| roxaa15 a răspuns:

Eu nu am nimic cu nimeni dar Penticostali mi se par putin sariti de pe fix. uita-te pe youtubehttp://www.youtube.com/watch?v=c3jzTRedjJ4&feature=related

| Andradaa102 a răspuns (pentru roxaa15):

De ce iei numai anumite parti? Ai citit ce inseamna vorbirea in limbi?

| Andynho7 a răspuns:

Eu cred ca orice religie e o mare scamatorie. Nimic adevarat...

| Andradaa102 a răspuns:

Nu religia te duce in cer.happy