| 22Elena a întrebat:

Bună,comunitate frumoasă!
Am 16 ani și aș vrea să fac bani pe timpul verii.
Nu-mi merge cu reprezentant la diferite firme.
M -ar interesa daca se poate lucru pe timpul verii la o mănastire, cum ar fi Putna?
Aveti ceva informatii? Cunostinte?
Va rog să-mi raspundeti daca stiti, fara hate.
Multumesc! O seară liniștită!

Răspuns Câştigător
| NLS a răspuns:

Cred ca Suntserios are dreptate.
La mănăstiri se așteaptă mereu ajutor, căci ei trăiesc într-un fel în trecut: își produc parțial singuri hrana, fac diferite lucruri spre vânzare, cum ar fi Rozare, lumânări, leagă cărți, etc, însă nu stau atât de bine cu finanțele sa își permită sa facă angajări temporare.
Cine merge sa ii ajute o face benevol și primește în schimb un loc unde sa doarmă și mâncare.

Daca dorești sa te angajezi, încearcă la un xerox, florărie, gogoserie, vânzătoare de înghețată, limonada,... În măsura în care sunt deschise și risca sa angajeze persoane sub 18 ani.

7 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

O fi BOR plina de bani, da la manstire te duci sa sclavagesti nu sa faci bani

| Panamax a răspuns:

Vrei sa fii si cu sufletul in Rai si cu portofelul plin.
Oricum ti-ar prinde bine cateva saptamani la o manastire ca sa vezi ce se intampla in culisele unui cuib de viespi.

| ancaval a răspuns:

Te-aș ajuta cu mare drag. Singurul lucru pe care poți să-l faci este să mergi personal la mănăstire și să îi rogi pe cei de acolo să-ți dea ceva de lucru.

| 22Elena explică (pentru ancaval):

Mulțumesc mult

| anonim_4396 a răspuns (pentru 22Elena):

Date de contact Manastirea Putna
https://www.putna.ro/Contact-s8.php

| 22Elena explică (pentru anonim_4396):

Multumesc!

| NLS a răspuns (pentru 22Elena):

Cred ca Suntserios are dreptate.
La mănăstiri se așteaptă mereu ajutor, căci ei trăiesc într-un fel în trecut: își produc parțial singuri hrana, fac diferite lucruri spre vânzare, cum ar fi Rozare, lumânări, leagă cărți, etc, însă nu stau atât de bine cu finanțele sa își permită sa facă angajări temporare.
Cine merge sa ii ajute o face benevol și primește în schimb un loc unde sa doarmă și mâncare.

Daca dorești sa te angajezi, încearcă la un xerox, florărie, gogoserie, vânzătoare de înghețată, limonada,... În măsura în care sunt deschise și risca sa angajeze persoane sub 18 ani.