| angelica02 a întrebat:

Buna,cum va manifestati fata de un preot cum ii vorbiti chiar ma intereseaza foarte mult? Funda(raspunsuri serioase)

Răspuns Câştigător
| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Depinde, daca iti e ruda, prieten, dusman sau doar doctor sufletesc; sarut mana parinte as dori sa ma spovediti se poate, aveti timp si pentru mine? as dori sa ma sfatuiti in legatura cu problema pe care o am

13 răspunsuri:
| Musique a răspuns:

Nu m-am mai spovedit de mai bine de 3 ani, aia a fost prima și ultima dată.
Dacă te referi la cum îl tratez, ei bine, cu respect pentru că e mai în vârstă și mi-e superior din anumite puncte de vedere.
În rest, nu-mi place ce și cum predică.Nu a întâlnit până acum un preot pe care să-l cred, dar să-l mai și admir...

O seară frumoasă!

| besleaganicolaecosmin a răspuns (pentru Musique):

Daca ai nevoie de un doctor, nu cred ca-l iei pe primul care-ti iese in cale ci te duci la altul care are cateva recomandari serioase, asa si cu preotul

| mODIN a răspuns:

Imi scot telefonul si pun The Arrival Of Satan's Empire de la Dark Funeral.

| Dumniezău a răspuns (pentru mODIN):

Face infarct si moare din prima laughing

| sublime89 a răspuns:

Nu trebuie sa tii cont de functia unui om atunci cand porti o conversatie cu el. Tot om e si el ca toti ceilalti. Singura diferenta e ca el traieste din minciuna si prostirea oamenilor.

| besleaganicolaecosmin a răspuns (pentru sublime89):

Tu din ce traiesti smechere? ce-ti mai place sa dai cu bata-n balta

| oprescudorin11 a răspuns:

Daca e un preot adevarat, nu trebuie sa te pricepi tu! El, preotul trebuie sa stie sa-ti vorbeasca!

| ErrorFound a răspuns:

Il injur de toti mortii si Cristosii daca vad ca are vila si Audi.

| BlackSulphur a răspuns:

Da' ce, preotul nu-i tot om? Are nevoie de tratament special cumva?

| Dumniezău a răspuns:

Ii scuip si ii dau niste pumni in bot.

| xFluing a răspuns:

Personal, incerc sa ascund toti copiii din preajma.

| tasmania a răspuns:

Exact asa cum ar trebui sa te comporti in fata celui care are harul de a te boteza, impartasi, cununa si ingropa. Ca in fata slugii lui Dumnezeu.

| Chittal a răspuns:

Da,eu avand parte de maici, calugari, preoti pai, la inceput eram mai nestiutoare nu stiam cum sa ma comport, insa pe urma obisnuinduma am inceput sa fiu eu insami.Adevarul este ca atunci cand sunt in preajma unor persoane-preoti- care au o viata deosebita si mai ales daca simt si asta atunci purtarea mea este mai sfioasa, aplecata si mai fara cuvinte.