| savino23 a întrebat:

de ce nu se mai fac evanghelizari in judetul Buzau? sunt atat de putini crestini, si atat de multi oameni care nu -L cunosc pe Dumnezeu.

Răspuns Câştigător
| Esperança a răspuns:

Asa e in vremurile din urma. Dragostea intre frati se va raci. Evanghelizarea trebuie sa o facem noi, cu ajutorul Lui Dumnezeu.
Noi trebuie sa fim o marturie vie pentru lume. Domnul sa faca lumea sa inteleaga ca nu religia mantuie sufletul si nu daca respecti legiile date de un om ajungi in Cer.

9 răspunsuri:
| EmaS a răspuns:

Pai acest lucru ar trebui sa il organizeze crestinii care sunt acolo.Chiar daca sunt putini, noi stim ca nu multimea aduce biruinta.Asa ca mobilizati-va si faceti ceva.

| Urzi23 a răspuns:

ML001 a răspuns:

La iasi e la fel! foarte putini crestini pentru ca FS parascheva i-a orbit pe mojoritatea oamenilor, dar avem speranta in Domnul ca pe viitor va fi mai bine

Urzi23 A raspuns cu intelepciune :

Se pare ca sunt 2 soiuri
-foarte putini crestini CINE OR FI?
-si unii orbi (cei multi ) CARE SUNT ACEIA? "pentru ca FS parascheva i-a orbit pe mojoritatea oamenilor "

Iar Urzi23 a incheiat cu maiestuozitatea-i caracteristica :

A gindi este un lux pe care nu si-l permite oricine
Unii ar trebui sa puna lanturi antiderapante la minte si sa nu lase miinile sa bata pe clape ininte sa gindeasca.
FS =ce o fi? Fimiar Scarba cred ca da.

| savino23 explică (pentru Urzi23):

Cei putini sunt cei care merg pe drumul cel ingust,care duce la ISUS, iar cei multi sunt cei care merg pe drumul cel larg, care duce la PIERZARE.

| Urzi23 a răspuns (pentru savino23):

Savino23 explică (pentru Urzi23):

Cei putini sunt cei care merg pe drumul cel ingust,care duce la ISUS, iar cei multi sunt cei care merg pe drumul cel larg, care duce la PIERZARE.

ML001 a răspuns:

La iasi e la fel! foarte putini crestini pentru ca FS parascheva i-a orbit pe mojoritatea oamenilor, dar avem speranta in Domnul ca pe viitor va fi mai bine

Urzi23 A raspuns cu intelepciune :

Se pare ca sunt 2 soiuri
-foarte putini crestini CINE OR FI?
-si unii orbi (cei multi ) CARE SUNT ACEIA? "pentru ca FS parascheva i-a orbit pe mojoritatea oamenilor "

Iar Urzi23 a incheiat cu maiestuozitatea-i caracteristica :

A gindi este un lux pe care nu si-l permite oricine
Unii ar trebui sa puna lanturi antiderapante la minte si sa nu lase miinile sa bata pe clape ininte sa gindeasca.
FS =ce o fi? Fimi/ar Scarba cred ca da.

| Trinitas a răspuns:

Pentru ca nu mai suntem pe vremea Inchizitiei. Fecare are dreptul de a crede in ce vrea sau de a nu a crede in nimic. De-aia.

| Laura a răspuns:

Cu cât mai puțini creștini, cu atât mai bine pentru toată România. Oricum, rămâi cu dumnezeul tău dar nu-i îndoctrina pe alții.

| ML001 a răspuns:

La iasi e la fel! foarte putini crestini pentru ca FS parascheva i-a orbit pe mojoritatea oamenilor, dar avem speranta in Domnul ca pe viitor va fi mai bine

| savino23 explică (pentru ML001):

Sa nu ne pierdem credinta, caci DOMNUL ISUS e cu noi!

| savino23 explică:

Eu sunt "mica" pe cale, am doar 5ani de cand m am botezat, doresc mai mult dar nu pot face nimic.se pare ca nu mai este unitate si dragoste intre frati.