| alexandra2859 a întrebat:

Buna,deci sau trezit crestini sau inca mai cred?

Răspuns Câştigător
| MariusMercenarul a răspuns:

Inca mai dorm langa altare si icoane.....inca 2000 de ani vor mai crede in lucruri ce nu exista, inca 2000 de ani ne vor considera pe noi atei satanisti, inca 2000 de ani vor apela la noi cand isi vor rupe mana si vor veni la spital, de ce nu ii vindeca dumnezeu daca pe el il slujesc? pai da o fost vointa lui sa va rupeti mana nu? ma faceti sa rad cand va vad ce slaba minte aveti, cei care credeti in raiuri, horoscoape ...etc
PS: As mai continua dar nu are rost sa-mi irosesc scrisul pentru niste indocrtinati ce viseaza la cai verzi pe pereti.

25 răspunsuri:
| Urzi23 a răspuns:

Mariuscmercenarul a răspuns:
,,,,, inca 2000 de ani vor apela la noi cand isi vor rupe mana si vor veni la spital, de ce nu ii vindeca dumnezeu daca pe el il slujesc? pai da o fost vointa lui sa va rupeti mana nu? ma faceti sa rad cand va vad ce slaba minte aveti, cei care credeti in raiuri, horoscoape,,, etc
PS: As mai continua dar nu are rost sa-mi irosesc scrisul pentru niste indocrtinati ce viseaza la cai verzi pe pereti.

Urzi23 in dialog :

Ma tu mai ai frati pe acasa? sunt mai destepti ca tine? Ma uritule eu nu vin la tine cu mina rupta sau ce mai visezi tu pe colo Eu platesc peste 40 % din venitul meu ca sa poti invata si tu si din banii mei functioneaza spitalele si din banii mei se fac autostrazi si ce mai este prin ac tara asa ca "la care 'voi' am sa apelez ca vad ca acei 'voi' existati si datorita banilor mei " Concluzie du-te si cinta la alta masa

| MariusMercenarul a răspuns (pentru Urzi23):

Da se vede, daca esti asa de crestin, ai voie sa-ti bati joc de un om cu handicap ca mine?(nu mi-e rusine sa o spun), pariez ca tot ce ai spus mai sus e doar o inventie de pustan de 14-15 ani care si arde prin cartier cu "bandele de cocalari", cu cercei in urechi si freze de animale.Si ce bani ma? toti platim bani pentru impozite si tva-uri si nimeni nu se plange! Si fa-mi un serviciu, spalate pe dinti cand vorbesti cu mine, e un sfat!

| Raniia a răspuns:

S-AU trezit crestinii.

| alexandra2859 explică (pentru Raniia):

De ce este atat de important sa pun o liniuta? pana la urma voi va luati de mine dar exista niste analfabeti...

| DyNo a răspuns (pentru alexandra2859):

Pai, este importanta, o liniuta, o virgula, etc. Oricum, chiar nu au de ce sa te condamne avand in vedere ca esti plecata de cinci ani din Romania.

| alexandra2859 explică (pentru DyNo):

Sunt uni oameni care nu cred ca sunt plecata dar eu decat sa le zic pot si nu sunt obligata sa le dau dovezi. daca vor sa ma creda bine daca nu nu.

| Raniia a răspuns (pentru alexandra2859):

Ca sa vezi ca nimeni nu este atat de bun.Nu cauta sa te inalti defaimand pe altii.

| alexandra2859 explică (pentru Raniia):

Nu ma inalt doar am pus o intrebare.

| alexandra2859 explică:

Noi neam trezit acum mult timp de aceea ne numim atei.

| alexandra2859 explică:

Mucos? te rog...

| alexandra2859 explică:

Eu nu am pus cratima in caz ca nu vezi bine.

| alexandra2859 explică:

Si din vreme ce nu locuiesc in Romania de ce sa scriu exact ca la carte cand eu sunt norocoasa ca stiu sa scriu chiar si asa?

| alexandra2859 explică:

Ba da am crezut cat de cat cand eram mica.

| 6DuckMeJesus a răspuns:

Daca s-ar trezi, nu s-ar mai numi crestini... nu crezi? big grin

| GeosBIOS a răspuns:

Da, ce le pasa ateilor?

| rocco09 a răspuns:

Sau inveti tu sa scrii romaneste mai intai?

| alexandra2859 explică (pentru rocco09):

Nu cred ca am scris ceva gresit dar chiar daca am scris nu poti sa ma condamni avand in vedere ca lipsesc de 5 ani din Romania, nu crezi?

| rocco09 a răspuns (pentru alexandra2859):

Nu te condamn, doar te corectez! daca stii bine cealalta limba unde esti plecata scrie pe limba aia, dar ma indoiesc ca stii vreuna bine! Eu sunt plecat de 12 ani si nu am uitat!

| alexandra2859 explică (pentru rocco09):

Eu am plecat in clasa a1a asa ca nu am invatat bine romana.serios? daca as scrie pe limba greaca ce ai intelege tu? te indoiesti pentru ca nu ma cunosti dar pot sa iti spun ca greaca o stiu mai bine pentru ca romana o vorbesc doar pe internet in schimb greaca o vorbesc si la scoala si acasa si pe internet si peste tot.ce pot sa iti spun poate tu ai mai tarziu din tara si stiai mai bine decat mine.

| rocco09 a răspuns (pentru alexandra2859):

Hmm plecata de 5 ani plus 7 cati aveai in clasa intai 12! Trebuie sa mai cresti, se pare ca inca nu te-ai trezit bine!

| alexandra2859 explică (pentru rocco09):

Sa o crezi tu, de fapt in 28 ianuarie o sa am 13 asa ca nu sunt 12.mam trezit pentru ca aici am de aface cu niste oameni mai destepti si mai treziti si am ajuns si eu ca ei.

| TrentonChase a răspuns:

Cum se numeste un crestin care se trezeste? Ateu!

| Silviumber a răspuns:

S-au taci s-au scrii s-au