| anonim_4396 a întrebat:

Din perspectiva religioasa (si a voastra), sarutul cu un barbat casatorit este un pacat?

Răspuns Câştigător
| cristi202 a răspuns:

Acum nu vrei sa te culci cu el. Dar, dupa ce l-ai sarutat bine, crezi ca va mai fi la fel? E o regula psihologica, orice experienta avuta atrage dupa sine si altele, care trebuie sa fie "si mai si", adica daca la inceput te multumesti cu un sarut, mai apoi, dupa ce il vei fi primit, vei dori o imbratisare, iar mai apoi, o atingere nepermisa, si mergi asa pana la capat. E ca un tobogan pe care incepi sa cazi, zici la inceput ca te dai doar un pic, doar pana unde vrei tu, dar descoperi cand ai ajuns acolo ca nu te mai poti opri.
Si crezi ca e corect sa faci o sotie sa plinga? Cum ar fi de ai fi tu in locul ei?
Poti fi sigura ca sarutul acela, care pentru tine nu inseamna prea mult, e o tradare fata de sotie pentru el, si un prilej de lacrimi pentru ea daca ar afla.

13 răspunsuri:
| cristi202 a răspuns:

Nicidecum! Desigur, daca esti sotia lui! happy
Daca nu, si stiu ca la asta te referi, trebuie sa stii ca e pacat, si ca de la un sarut se poate ajunge mult mai departe.
Dar pune-te tu in situatie: ti-ar place sa stii, atunci cand vei fi casatorita, ca sotul tau se saruta cu o alta?

| RAY a răspuns:

Da, deși sunt contra monogamiei, nu sunt pro curvie, înșelat, sunt pro poligamie cand esti singur si faci sex cu persoane singure, inclusiv un sarut e curvie daca stii ca e insurat

suntserios
| suntserios a răspuns:

Din perspectiva religioasa 50% din lucrurile pe care le faci intr o zi obisnuita sunt pacate

| Holiday a răspuns:

Desi nu e relevant, din punct de vedere religios pare ca e ceea ce numesc ei pacat. Probabil de aia sotiile lor nu prea ii mai saruta dupa ce se casatoresc...laughing

| Holiday a răspuns:

Pragmatic vorbind "magariile" sunt pedepsite de lege. Asta nu e, oare de ce?!

| xerxes1 a răspuns:

Daca este si sotia de fata, nu este pacat.

| AC4S4 a răspuns:

Da.

| Mircea08 a răspuns:

De ce vrei sa saruti un barbat casatorit? vrei sa te casatoresti cu el? daca el a tradat prima sotie oare pe a doua nu o va trada?
Vrei sa-i distrugi casnicia? ce avantaj ai, un sarut?
Parerea mea e ca ar trebui sa fii in stare sa-ti gasesti un baiat necasatorit - Din perspectiva religioasa, nu este bine

| anonim_4396 explică (pentru Mircea08):

Vreau sa-l sarut ca mi-e drag de el si nu vreau sa ma culc cu el ca sa nu pacatuiesc mai rau. E incitat sa flirtezi si sa te intalnesti (pe ascuns) si sa te saruti cu un barbat insurat, fara ca sotia sa stie. Crezi ca sarutul e o tradare a sotiei?

| Mircea08 a răspuns (pentru anonim_4396):

Sigur ca tipul isi tradeaza sotia, daca ar fi ceva in regula nu ati face aceste lucruri pe ascuns

| cristi202 a răspuns (pentru anonim_4396):

Acum nu vrei sa te culci cu el. Dar, dupa ce l-ai sarutat bine, crezi ca va mai fi la fel? E o regula psihologica, orice experienta avuta atrage dupa sine si altele, care trebuie sa fie "si mai si", adica daca la inceput te multumesti cu un sarut, mai apoi, dupa ce il vei fi primit, vei dori o imbratisare, iar mai apoi, o atingere nepermisa, si mergi asa pana la capat. E ca un tobogan pe care incepi sa cazi, zici la inceput ca te dai doar un pic, doar pana unde vrei tu, dar descoperi cand ai ajuns acolo ca nu te mai poti opri.
Si crezi ca e corect sa faci o sotie sa plinga? Cum ar fi de ai fi tu in locul ei?
Poti fi sigura ca sarutul acela, care pentru tine nu inseamna prea mult, e o tradare fata de sotie pentru el, si un prilej de lacrimi pentru ea daca ar afla.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

În perspectiva mea nu prea există termenul ăsta. big grin

Răspuns utilizator avertizat
| Delmo_Catalin_1984 a răspuns:

Cred ca daca te prinde sotia lui se lasa cu scandal laughing)
Auzi... perspectiva religioasa. Faci ceva gresit! Nu trebuie sa fii crestin, ateu, satanist ca sa-ti dai seama de o asemenea magarie! laughing