| EmaS a întrebat:

Buna,dragii mei, cum va simtiti in noul an, mai maturi, mai intelepti, mai aproape de vesnicie? http://www.youtube.com/watch?v=6AoeDXUJ-Rw

Răspuns Câştigător
| Raniia a răspuns:

In sfarsit anul2012 s-a terminat.Pentru un inceput de an minunat si relaxat am apelat la un prieten de nadejde, Domnul Isus, care bine dispune si este un prieten ideal pentru toti cei care au nevoie de pace si liniste sufleteasca.Acum ma bucur de clipe minunate alaturi de cei dragi.

35 răspunsuri:
| Siracuzia a răspuns:

Bună!
Mai matură, cu siguranţă.
Pe măsură ce înaintez în timp, suferinţa mă maturizează din ce în ce mai mult.

| BeyondTheDarkSun a răspuns:

A sunat ca o urare de moarte asta.

| WR104 a răspuns (pentru BeyondTheDarkSun):

laughing
Exact la asta ma gandeam si eu imediat dupa ce am citit intrebarea, in cazul meu si stiu de ce.

| WR104 a răspuns:

Buna, ma simt mai aproape de vesnicie asta e un lucru cert.
O zi buna!

| EmaS explică (pentru BeyondTheDarkSun):

Acum de ce esti rautacios?

| EmaS explică (pentru WR104):

Fiecare zi este un pas spre vesnicie.O zi buna, de asemenea.

| BeyondTheDarkSun a răspuns (pentru EmaS):

Glumeam si eu laughing
La multi ani.

| OOOLEOOO a răspuns:

Mai aproape de Selassie.
Lion of Judah

http://i45.tinypic.com/2i7prlu.jpg

| EmaS explică (pentru BeyondTheDarkSun):

Cunosti perspectiva din care privesc eu lucrurile, nu?
La multi ani, iti doresc un an mai bun, mai plin de realizari pe toate planurile!

| LoveToHate a răspuns:

Nu ma simt nici mai matura, nici mai inteleapta, nici mai aproape de vesnicie.

| EmaS explică (pentru LoveToHate):

Nu timpul trece, noi trecem prin timp, fara sa ne dam seama.http://www.trilulilu.ro/muzica-diverse/abdon-dina-eram-copil-trecea-zapada

| Almssy a răspuns:

Pot sa afirm a ma simt destul de diferit in sensul bun.happy new year si tot ce iti doresti in 2013

| RAY a răspuns:

Din moment ce acest 2013 e unul fictiv eu nu il recunosc acest an ca fiind real, e un mincinos an, eu sunt in anul 13, miliarde, 700 de milioane, iar referitor la timp cum el nu exista nu am intrat nici un an e o iluzie, un motiv de baut si de manc, totusi sa ne bucuram ca am parcus 900 de milioane de km alaturi de planeta noastra

| RAY a răspuns (pentru BeyondTheDarkSun):

Am mai facut un pas spre moartea vesnica, fi fericit mai vor urma multi, la multi ani

| EmaS explică (pentru Almssy):

Ma bucur sa aud asta. happy

| Almssy a răspuns (pentru EmaS):

Va doresc si dumneavoastra sa aveti numai bucurii in 2013, din cate am vazut sunteti o doamna foarte draguta

| BeyondTheDarkSun a răspuns (pentru RAY):

Da,un pas mic pentru omenire, un pas mare pentru crestinism.La multi ani.

| Delicacy a răspuns:

Nu simt nimic diferit, cel puţin...nu încă.

| Delicacy a răspuns (pentru BeyondTheDarkSun):

Asta a fost amuzantlaughing)

| NAdrian a răspuns:

Mai aproape de vesnicie, dar il rog pe Bunul Dumnezeu sa ne mai dea vreme de cainta pentru pacatele noaste.
La multi ani!

| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Mai maturi nu, nici mai intelepti, doar mai batrani deci mai aproape de vesnicie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai batrani, mai spre nimicul mortii. sau mai spre mortul iisus, daca vreti.

| ManStrong a răspuns:

Spunea un intelept; Viata e o boala mortala care se transmite pe cale sexuala.Un mare adevar in citeva cuvinte.Alergam cu mare viteza catre capatul vietii.

| XatomisX a răspuns:

Ma simt super si abia astept sa iti raspund iar la intrebarile tale obsedante de religie

| ClausBBC a răspuns:

Trebuie sa fim mai maturi.Sa vedem ca imparatia lui Dumnezeu este din ce in ce mai aproape si trebuie sa ne pocaim cu totii ca sa fim cu el in vesnicie.Sa dam dovada de intelepciune de la El si de credinta.

| Vlelupu a răspuns:

Ar fi bine sa ne simtim cu totii mai intelepti si cu mai mult respect fata de ceilalti, chiar daca nu le impartasim opiniile, asta cu atat mai mult cu cat, pe domeniul "Religie" am observat de-a lungul timpului ca se dau adevarate "batalii" si se formeaza chiar rivalitati intre membrii acestei comunitati.
Stimati compatrioti, pentru opinii religioase sau antireligioase nu este cazul sa ne spargem capul unii altora.
Va doresc tuturor ca 2013 sa va aduca mai multa intelepciune si maturitate in gandire.
La multi ani tuturor, sanatate, fericire, putere de munca, prosperitate si mari succese in tot ceea ce impliniti in mod creator si moral.

| EmaS explică (pentru Vlelupu):

In ceea ce ma priveste am incercat sa am o relatie armonioasa bazata pe respect reciproc indiferent de convingeri religioase.

NOname
| NOname a răspuns:

Tot eu, dar mai dispusă să iert şi să accept.
La mulţi ani, Ema.

| ManStrong a răspuns:

Nu se poate reface ghemul inapoi cu vre o 20 de ani? I mi place ideea de vesnicie, dar atit de minunat ma simt deocamdata aici!