| diiia00 a întrebat:

e pacat mare daca dansezi in post?

Răspuns Câştigător
| MegaProXtreMm a răspuns:

Nu.Adica n-are nici o legatura cu postul laughing Deci, danseaza in continuare, acololaughing

| ΟρθόδοξηΠίστη a răspuns (pentru MegaProXtreMm):

Total gresit.

Postul este prost-perceput de multi oameni ca fiind doar o "dieta".

Ei bine daca tinem post si ne abtinem doar de la nite alimente, intre post si dieta nu este nicio diferenta.

Postul se bazeaza pe abistenta trupeasca si spirituala de la cele in exces, si de la abtinerea cat mai mare, ca sa ii aratam lui Dumnezeu ca putem pentru El, ca sa ii multumim pentru toate!

Data viitoare nu mai raspunde, daca esti in necunostinta de cauza, ca induci oamenii in eroare.

| MegaProXtreMm a răspuns (pentru ΟρθόδοξηΠίστη):

Eu mi-am dat cu parerea, nu am dat in cap nimanui, asa ca taci draq 'inteligentule' tongue

11 răspunsuri:
| danay72 a răspuns:

Biblia nu condamna dansurile decente, iar postul este o decizie personala, insa Dumnezeu are in vedere altceva cand vrem sa-i aratam ca tinem la El.Isaia58:5-7

| mona a răspuns:

E pacat ce scoti pe gura nu ca dansezi sau faci altceva

| TheAce a răspuns:

Dansul, muzica, arta sunt lucruri care n-au nici o legatura cu postul. Sunt benefice absolut tot timpul!

| Exilee a răspuns:

CE FEL DE DANS? Un dans simplu nu are nimic de-a face cu postul, dar daca dansezi cu scopul de a manipula poftele sexuale ale barbatilor, atunci DA este pacat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
Vezi ce spune aici,
http://forum.7p.ro/Postul-Mare---Postul-Pastelui.aspx?g=posts&t=3726
Te pup!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde pe ce muzica dansezi, ce zbaltuiala ai in jur. daca este clasica, merge :d, daca ii dai cu un house+metalica+clubbing...tu ce crezi?

| Eus3b1u995 a răspuns:

Ce legatura are dansul cu postul? Nu e pacat. Funda?

| Camiiimm a răspuns:

Dansul nu are nici-o legatura cu postul

| Zemostianu_George_1980 a răspuns:

Nu cred...big grin