| SibelLaura a întrebat:

Este adevărat ca baptistii răpesc oameni care nu sunt de aceeas religie ca ei? Ada am auzit, ca sunt niste pocaiti din Agigea care răpesc copiii care nu se căiesc.

Răspuns Câştigător
| sublime89 a răspuns:

Nu, asta face parte din lunga serie de mituri inventate despre diferite secte. Despre primii crestini din Imperiul Roman, se zvonea ca sunt canibali. Despre evrei se zvonea ca beau sange de om, si tot asa.

4 răspunsuri:
| Holiday a răspuns:

Baptistii nu au in fisa postului asta. Pot exista niste baptisti exaltati la Agigea care fac asta, desi mi-e greu sa cred, probabil sunt zvonuri lansate de concurenta.(in general BO e cea care mai lanseaza cate o fumigena).

| KhludCiprian a răspuns:

Si eu am auzit ca in loc de paine si vin, la ortodocsi se pune carne si sange de porc! O data pe an insa folosesc carne de om "donata" de un baptist.

Am fost baptist timp de 15 ani si chiar azi ca ateu, desi cred ca baptistii au problemele lor, asa ceva nu s-ar intampla!

| NGheorghe a răspuns:

"Te fura tiganii daca nu esti cuminte!" in versiunea noua! Unde a dat stirea asta? Pe antena sau pe protv?
Omenii de stiinta foarte destepti au o teorie foarte simpla de a induce populatiile in eroare: noul Omo, noul Ariel, noua pasta de dinti Colgate ....toate testate lunar de specialisti recunoscuti. Lunar, pentru ca stiinta si tehnologia evolueaza lunar. Clar ca toate sunt daunatoare dar pe care exact sa dai vina? Pe cel vechi sau pe actualul? big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bau Bau varianta religioasa.
Trebuie sa inveti neaparat rugaciunea asta:

https://www.youtube.com/watch?v=jNklNBnhJhU