| IonelaS12 a întrebat:

Este cineva aici care a făcut nuntă mixtă? Bărbatul catolic si femeia ortodoxă? Fiecare să iși păstreze religia? Cum se procedează la o astfel de nuntă? Se poate face cununia religioasă și la ortodocsi dar si la catolici? Sau cum?

14 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| aditimus a răspuns:

Ca si fotograf am intalnit cazuri, poti sa ramai la orice religie doresti dar o sa apara probleme din cauza asta in familie, cea mai buna metoda este sa fie de acord cine cedeaza si sa mergeti doar pe o singura religie ( Ortodoxia )

Răspuns utilizator avertizat