| ingridteintreaba a întrebat:

M-am apucat de meditatie. M-am pus in pozitie, am inchis ochii si am inceput sa ascult tot ce se aude in jurul meu. Usor, usor am inceput sa aud mai putin ce e in jur si mai mult respiratia mea, intram intr-o stare de amorteala, era ca si cum adorm. Tineam ochii inchisi si vedeam negru, simteam cum alunec in interior si la un moment dat s-a aprins o flacara de un mov oarecum magenta cu reflexii albastre la baza. Nu a durat mai mult de un moment pentru ca m-a surprins si am iesit din starea de meditatie. Imi poate explica cineva ce s-a intamplat? Internetul e plin de articole cu flacara violet, dar eu nu m-am rugat pentru purificare, n-am folosit matanii si rugaciuni.

5 răspunsuri:
| danay72 a răspuns:

Nu are legătură cu meditarea biblică. Ea se referă la faptul de a te gândi la ceea ce citești din Biblie. Ceea ce ai făcut tu are legătură cu yoga.

| ingridteintreaba explică (pentru danay72):

Nu am spus niciodata ca ar avea legatura cu Bibilia. In cadrul unor culturi meditatia este parte a unei credinte, religii, de unde si tema intrebarii.

| SG1995 a răspuns:

E simplu transa e o metodă de relaxată a creierului și trupul, în această stare poți avea o senzație plăcută și "haluginați", subconștientul proiectează imagini în conștient oarecum.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cred că ai intrat într-o simplă transă, nimic deosebit.
Astea sunt meditații adevărate:
http://bucurialuisatan.com/meditatii-satanice/

| SSS a răspuns:

Ai intrat doar in transa, stai calm. Dar ai grija pentru ca daca iesi "fortat" din ea ai putea sa simti dureri care o sa persiste timp de 2, 3 zile.