| anonim_4396 a întrebat:

ma scuzati daca deranjez acesta, este un caz real, va rog din suflet tratati-l ca atare. azinoapte am visat ca am murit si vedeam totul negru, dar totusi ma simteam pe mine si pozitia in care dormeam cat ca nu puteam sa ma misc nici sa vorbesc... mi s-a parut nemaiponenit de ciudat, stateam in acest NEGRU si simteam neputinta...la un momentadat mi-am dat seama ca am murit. Am stat asa pana cand, am auzit o voce care a spus: "MAI AI 4 ZILE". Apoi m-am trezit foarte ingrozita.Ce credeti ca poate insemna aceasta viziune? sa fie un semn de la Dumnezeu? voi muri peste 4 zile? sau este un semn de la cel rau?

26 răspunsuri:
| мιнαɛℓα36 a răspuns:

Sa ne scrii peste 4 zile, sa vedem daca ai murit sau nu! Sunt curioasahee hee
Sa ne scrii si daca mori, da?
Sa stii ca au mai fost cazuri pe TPU! Un baiat ciudat a murit intr-un grav accident de masina si la cateva zile a inceput sa ne scrie ( si sa ne injure, bineinteles).
Pa, pa!

NOname
| NOname a răspuns:

Da, este un semn că ar trebui să te documentezi în ceea ce priveşte visele (şi nu numai) şi să te laşi de bazaconii şi superstiţii.

| JajaAliensHere a răspuns:

Nu cred c-a fost un semn. Uneori se mai intampla sa avem genul asta de vise, dar totul se intampla cu un motiv. De exemplu, obisnuiesti sa-ti faci o rugaciune inainte de culcare? Daca nu, e posibil sa te bantuie genul asta de ''fenomene'' in somn...
In fine, cred ca cel mai bine ar fi sa discuti cu un preot, iar pana atunci, sa faci niste rugaciuni.

| OFataHoinara a răspuns (pentru JajaAliensHere):

Fac rugaciune happy aproape in fiecare seara

| Thunderstruck a răspuns:

O sa mori in 4 zile, scuzesad.

| adulahfaapdoøjadjal a răspuns:

Nuuuuu...stai linistita...vei muri peste 3.

| Mădă0611 a răspuns:

Incearca sa iti amintesti de unde ai asemenea informatii, totul negru, nu puteam sa ma misc, sa vorbesc, neputinta, voce, mai ai x zile. Visele nu au nici o treaba cu viitorul sau supranaturalul (care nici nu exista), ci doar cu trecutul, informatii detinute de creier.

| PreaDulcePreaFin a răspuns (pentru Mădă0611):

Aici nai dreptate, visele nu tin neaparat de trecut, eu de obicei visez unicorni verzi, crezi ca prin miracol am intalnit asa ceva in trecut?

| Mădă0611 a răspuns (pentru PreaDulcePreaFin):

Ai vazut undeva unicorni verzi, chiar daca nu i-ai observat, si "ai vazut" e la trecut. tongue

| Liviu a răspuns:

Vis,cosmar,ce pot spune, probabil ai o imaginatie foarta bogata, si eu l-am visat pe satana de vreo 2 ori,am avunt multe probleme,biserici sataniste,preoti satanisti,mam rugat o luna la dumnezeu sa imi dea un semn,ca exista,sau sa il visez, nimic nu s-a intamplat de asta am devenit ateu, am inceput sa cercetez tot, sa vad ce si cum, sa iau fiecare ita si so despic in 4 sa vad ce e adevarat si ce nu. am ajuns la concluzia ca 90% din cei care cred in dumnezeu se hranesc cu vise.

| OFataHoinara a răspuns (pentru Liviu):

Crede in Dumnezeu si in credinta crestina. nu te rataci draga domnule... Dumnezeu e aici cu noi cu toti. Dumnezeu ne iubeste chiar daca nu facem voia Sa. si sa stii un lucru Dumnezeu a vrut sa facem bine in lumea asta, caci El te iubeste chir daca dumneatale nu crezi in el

| Liviu a răspuns (pentru OFataHoinara):

Ok domnisoara, fie cum spui tu, daca vrei sa vorbim, da-mi idd tau sa vorbim pe mes despre religie happy

| PreaDulcePreaFin a răspuns:

Imi pare rau pentru vestea pe care ai primit-o sad, asta e pacat, ai fost o persoana buna.

| Scarbo a răspuns:

Visele sunt un adevarat mister...

| DiamondEyes a răspuns:

Bai, te-ai uitat de prea multe ori la "The ring".

| OFataHoinara a răspuns (pentru DiamondEyes):

Draga eu nu stiu ce este acela si eu nu ma uit la filme de 2 bani sau ce va fi acela...

Răspuns utilizator avertizat
| tpuforyou a răspuns:

Cred ca este vorba de http://www.youtube.com/watch?v=ZIMo84XkG5I
E cam rau :|

| OFataHoinara a răspuns (pentru tpuforyou):

Nu stiu engleza foarte bine... insa multumesc pentru ajutor...

| JajaAliensHere a răspuns (pentru tpuforyou):

Da, la asta m-am gandit si eu. S-ar putea sa ai dreptate. Si mie mi s-a intamplat ceva asemanator, dar am luat totul ca pe o gluma; nu i-am acordat atentie si n-am mai patit nimic.
@Andreutza incearca sa faci niste rugaciuni la Sf inger pazitor inainte de culcare si sunt sigura ca n-o sa mai ai genul asta de visuri.

| Essencest11 a răspuns:

Cate vise tampite nu am avut si eu laughing
M-am visat fugarita de um zombielaughing
S-au ca eram la propria inmormantare.
Visele sunt imagini trimise de subconstient su scopul de a te informa asupra anumitor lucruri.

| OFataHoinara a răspuns (pentru Essencest11):

Da probabil... interesant, multumesc mult :*

| Angel0 a răspuns (pentru Essencest11):

"S-au ca eram la propria inmormantare."
Sufletul a incercat sa-ti spuna ca esti moarta din punct de vedere spiritual.
Eu as spune si din punct de vedere gramatical.Nu era nevoie de cratima la "s-au".
Cheia de interpretare o stiu dintr-o carte a lui Carl Gustav Jung.

| Pisicutzah a răspuns:

Poate ti s-a parut, nu e adevarat, si lui vara mea i s-a intamplat asta si dupa 5 zile (ca asa a auzit) era inca in camera, dicuta cu prietena ei. Nu-ti face griji, nu ti-se intampla nimic!