| robdaiana a întrebat:

Mama tot imi zice ca filmele cu vampiri si acelea horror sunt satanice. Este adevarat?

Răspuns Câştigător
| M25M a răspuns:

Sunt doar niste amarate de filme si seriale, daca te uiti si iti plac asta nu inseamna ca il slujesti pe Satana sau mai stiu eu ce ineptie.

22 răspunsuri:
| Lizzu a răspuns:

Toate filmele au simboluri satanice, daca intri pe site-uri de gen si daca esti atenta la fundalul actiunilor din film.
Dar, fiind prea prinsi de actiune, de multe ori nu observam anumite simboluri si cuvinte, scene.

| nogomani a răspuns:

Da, sa nu te uiti ca te ia dracu. Oricum nu pierzi mare lucru.
Dar totusi ai putea sa te uiti cu mama ta la un film foarte frumos ce se poate vedea in familie "The Exorcist" (1973), daca esti crestin sunt sigur ca o sa iti placa, asa pentru mine a fost plictisitor, dar ca si crestin nu ai cum sa nu il iubesti.

| MMihai a răspuns:

Mama tot imi zice ca filmele cu vampiri si acelea horror sunt satanice. ==sunt filme proaste și nu merită să îți pierzi timpul cu ele.

| Nucreeed a răspuns:

Cat crezi ca are mama ta IQul?

| nesuferit a răspuns:

Da despre filmele porno mama ta ce zice?

| Mădă0611 a răspuns:

Buna! Satanic poate sa fie orice, daca vrei sa fie. La inceput, cum crestinii trebuiau sa isi ascunda credinta, foloseau tot felul de simboluri, printre care mielul, care era Iisus laughing. Daca vezi un film si e acolo un miel, e simbol crestin?

| paulacarry a răspuns (pentru nogomani):

rolling on the floor)))!

| dragos9234 a răspuns:

Și problema ar fi care?//

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cred că maicăta e o persoana religioasă, de aia iți spune asta.
Chiar și desenele animate conțin simboluri satanice, probabil că nici la astea nu-ți dă voie să te uiți, nu?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da si nu. Filmele horror sunt unele dedicate satanismului, altele sunt doar filme...

| porcul a răspuns:

Nui adevarat fetita, uita-te la ce vrei tu, dar ai grija sa n-ai cosmaruri.

| ManStrong a răspuns:

Intreaba o ce crede ea ca este Satan.Si daca ti da un raspuns serios te rog sa mi l dai si mie.Stii eu traiesc in Israel si aici e altfel viata.

| Thunderstruck a răspuns (pentru Lizzu):

Ok, sa zicem ca exista, dar cu ce rost? Cu ce rost sa puna semne sataniste pe fundalul unui film? Nu inteleg, cred ca-s mai prost, dar inca n-am inteles nici de ce ar pune unii semne sataniste pe bancnota de 1 dolar.

| Lizzu a răspuns (pentru Thunderstruck):

E adevarat happy sunt o gramada pe net ..si poze in care scena este inghetata pentru a putea observa mai bine simbolul.
In afisele de la filmele americane sunt simboluri masonice,la unele abia dupa ce am vazut incercuit,am observat si simbolulwinking

Cu ce rost? Creierul le inregistreaza fara ca tu care privesti sa-ti dai seama de asta.
Ele sunt stocate in memorie si in subcontient,si oricand pot iesi la suprafata determinand comportamente si ganduri pe care le simti straine si care te fac sa nu te mai recunosti in unele perioade ale vietii.
Asta e scopul.

Siglele multor branduri,firme, fast-fooduri,haine, banci,farmacii etc tot ce se poate sunt reprezentate de simboluri masonice.
Nu mi-a venit sa cred cand am vazut, dar acum m-am obisnuit cu ideea.
Totul actioneaza la nivel inconstient si in timp pot cauza copiilor devieri de comportament, stand toata ziua cu ochii in desene.

Dar daca le consideram simple prostii si abureli, nu-ti pot face rau. Ce nu lasi tu sa te influenteze, nu te va influenta happy

| Lizzu a răspuns (pentru Thunderstruck):

Da,sunt si pe bancnote la americani si poate si la alte natii. Eu m-am uitat la noi, si nu am vazut pe bani.
Walt disney, coca-cola, mcdonalds etc

http://forum-anti-christi.forumers.ro/t547-simboluri-masonice-cu-explicatii

http://eufrosin.files.wordpress.com/2009/12/pyramid_mason_dollar.gif

http://ceicunoi.files.wordpress.com/......onerie.jpg

http://ioanmina.blogspot.ro/2010/10/poate-vreti-sa-stiticum-este-cu.html

Si cate si mai cate. Puteti cauta la infinit
Niste mizerii.

| Thunderstruck a răspuns (pentru Lizzu):

Creierul le inregistreaza - de-acord, dar nu cred ca pot iesi la suprafata determinand comportamente si ganduri pe care le simt straine.Nu se leaga ceva in capul meu.De ce ne influenteaza doar simboluri sataniste si nu si cele normale? Si pe ele le inregistram.Raman la parerea mea- aceste simboluri te afecteaza doar daca-ti doresti din toata inima sa te afecteze, dar iese din discutie satanismul, la fel de bine te poate afecta orice simbol, fie el satanist sau nu, daca iti doresti.

| InfernalHunter a răspuns:

Ha-ha! Ma amuza asa fel de vorbe! Este echivalent cu "muzica rock si metal este satanica!" Uite la tot ce iti place si asculta muzica care iti place si nu asculta astfel de aiureli religioase! Mamei mele tot nu-i plac astfel de filme, dar mie cam mi-i pana la stele! Este interesul meu, si nu a mamei sau al altcuiva. =)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da.au un efect nociv aspra inteligentei si gandirii.

| Lizzu a răspuns (pentru Thunderstruck):

"aceste simboluri te afecteaza doar daca-ti doresti din toata inima sa te afecteze, dar iese din discutie satanismul, la fel de bine te poate afecta orice simbol, fie el satanist sau nu, daca iti doresti. "

Asa este happy ai mare dreptate.

| thealchemist a răspuns:

Uneori, trebuie sa te gindesti ca trasaturile caracteristice ale unui vampir se bazeaza pe cele ale unui demon.