| sunny77 a întrebat:

se poate face cununia religioasa pentru nunta exact in ziua de craciun?

4 răspunsuri:
| Woodenpints91 a răspuns:

Cine te opreşte?

| sunny77 explică (pentru Woodenpints91):

Am gasit pe internet ca de pe 14 noiembri pana pe 24 dcembrie e post iar de pe 25 decembrie pana la Boboteaza am auzit ca nu se face si as vrea sa stiu daca pot preotii sa oficieze exact de craciun

| Filip23 a răspuns:

Uite-te intr-un calendar religios, acolo scrie cand nu se fac nunti.

| Silviuloan a răspuns:

De la inceputul postului Nasterii Domnului pana la Boboteaza nu se fac nunti.