| Alexluchi20 a întrebat:

Buna seara! Am o întrebare. Poți ajunge in iad dacă ai parul lung?

Răspuns Câştigător
| Anonim027 a răspuns:

Nu vei ajunge in iad cu parul lung, cerul a fost creat pentru noi, zice biblia Ferice de cei cu inima curată, căci ei vor vedea pe Dumnezeu!
Matei 5:8, dar dacă fratele meu se poticneste în asta eu trebuie sa renunț la parul acesta lung pentru ca în biblie spune Luați seama însă ca nu cumva această slobozenie a voastră să ajungă o piatră de poticnire pentru cei slabi.
1 Corinteni 8:9, Noi trebuie sa cautam pacea cum spune in biblie Urmăriți pacea cu toți și sfințirea, fără care nimeni nu va vedea pe Domnul.
Evrei 12:14, Domnul sa te binecuvinteze și sa te intareasca

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu, cică nu te primesc cu parul lung.

| CostinAlamariu a răspuns:

Da, poți, chiar și dacă ai păr lung! O sa ai nevoie de ceva mai mult decât un par frumos sa te salveze de iad happy

| just4ubr2015 a răspuns:

Nu ca prin ardere in iad parul miroase urat si te da afara dracii cel mai bine sa fii chel

| Lenuța123cute a răspuns:

Nu. Iadul nu a fost creat pentru oameni ci pentru Satana și îngerii lui. Dar Dumnezeu în dreptatea lui trebuie să pedepsească păcătosul pe care nu se pocăiește. Deci daca un om nu este născut din nou, nu se pocăiește, și nu crede in Isus Hristos, și nu face voia lui Dumnezeu, ajunge in iad. Pentru că Dumnezeu veste sfânt și Drept