| anonim_4396 a întrebat:

Credeti ca traim vremurile din urma? In Turcia dupa lovitura de stat nu mai este liniste, o tara in care era pace a devenit una plina de ura fata de acel presedinte si sunt proteste:

"Un neam se va scula împotriva altui neam şi o împărăţie, împotriva altei împărăţii; pe alocuri vor fi cutremure de pământ, foamete şi tulburări. Aceste* lucruri vor fi începutul durerilor."

"Când veţi auzi despre războaie şi veşti de războaie, să nu vă înspăimântaţi, căci lucrurile acestea trebuie să se întâmple. Dar încă nu va fi sfârşitul."

Ce parere aveti, eu cred ca traim zilele necazului? Justificati voi raspunsul!

Răspuns Câştigător
| Deaad a răspuns:

Cand veti auzi de vesti de razboaie si razboaie...
Pff.
Razboaiele sunt din antichitate, de cand e omul.Cu mult inainte sa spuna Isus vorbele astea.

Am trecut prin toate razboaiele din Evul Mediu, Primul, al doilea razboi mondial, ce te face sa crezi ca astea aduc sfarsitul?

Oamenii se vor razboii si vor avea conflicte tot timpul si nimic nu va schimba asta.

13 răspunsuri:
| Necunoscuta31 a răspuns:

Da,sau asa spun martorii lui iehova, eu ii cred.intreabai si pe ei laughing nu trebuie sa ii gasesti tu, te gasesc ei pe tine laughing

| danay72 a răspuns:

Asa e. Trăim in ultimele zile.De fapt Biblia prezintă cum vor fi oamenii în aceste zile.2 Timotei 3:1-5.,Matei24:3-14

| TrăieşteClipa a răspuns:

Religia va face mintea terci, a spus odata un maestru.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru TrăieşteClipa):

Fan al pagini Dumnezeu?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

"In Turcia dupa lovitura de stat nu mai este liniste, o tara in care era pace a devenit una plina de ura fata de acel presedinte"
Presupun că nu cunoști implicațiile politice ale respective încercări. Turcia e o țară majoritar islamică, însă există forțe politice care vor să evite islamizarea țări și este evident de ce. Ideea e că Erdogan ăsta este pro islamism, iar cei care au dat lovitura de stat erau liberali. No acum dacă conflictul continuă și se transformă în război civil... Turcia prea va mai avea viitor în UE, cel puțin nu în cazul în care țara se islamizeză..., iar aceste lucru oricum ai privi nu aduce nimic bun. Țăriile cele mai religioase din Europa înafară de-a noastră sunt Rusia și poate Turcia dacă devine stat islamic, iar asta poate genera un conflict religios în ruși și turci, în care noi românii vom fi prinși la mijloc.

| TrăieşteClipa a răspuns (pentru anonim_4396):

Imi place sa ajut.

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Da da, a inceput sfarsitul lumii.

| 6684464 a răspuns:

Daca traiai in primul sau al doilea razboi mondial, ce spuneai?

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru 6684464):

Imi faceam un buncar si ma ascundeam!

| 6684464 a răspuns (pentru anonim_4396):

Te-am intrebat ce spuneai, nu ce faceai. Cu referire ca atunci s-au intamplat lucruri mai groaznice.

| LucianM a răspuns:

Unii spun ca nu mai e mult pana atunci, e foarte aproape.Sunt multe semne.
Numai Dumnezeu stie cand va veni.

| sublime89 a răspuns:

Arata-mi o perioada din intreaga istorie a omenirii in care acele citate din biblie nu ar fi fost la fel de potrivite. Si pe deasupra, vremurile moderne sunt mult mai pasnice decat ce a experimentat omenirea in trecut. Dar asa e cu biblia. Daca vrei neaparat sa gasesti ceva ce sa para corect si "profetic", atata vei cauta pana vei gasi. Intelegi ce vrei tu sa intelegi, si nu ce scrie cu adevarat acolo.