| mayk112232 a întrebat:

Buna seara doresc sa stiu urmatoarele. Am vrut sa ma dau la alte Religi dar nu am simtit nimic oare asa sa vrea domnul sa nu ma trec la alte religi?

7 răspunsuri:
| cristi202 a răspuns:

Si, ma rog, ce ai vrea sa simti? Daca confunzi religia cu simturile, e grav, si nu stiu daca religia ta, oricare ar fi ea, e cea adevarata. Adevarata religie e stabilita pe principii de viata, nu pe simturi, pe o relatie, cea cu Dumnezeu, nu pe ceea ce sentimentul omenesc poate oferi si care azi te ridica in slavi, si miine te poate duce in abis, functie de viata prin care treci.

| danay72 a răspuns:

Ca sa vezi ce forma de închinare aprobă Dumnezeu, trebuie sa studiezi atent Biblia și sa îți dai seama care este cea care aplica normele sale.Nu trebuie sa îți schimbi religia doar pentru ca simți sau nu ceva.

| VelaJohnny a răspuns:

L-ai intrebat, sau ai urmat zicala „pică pară mălăiață în gură la nătăfleață"? Citeste Biblia, vezi care religie pune in practica ceea ce invata ea, si atunci poti spune ca alegi religia pe care doreste Dumnezeu sa o urmezi.

| AnaMaria23682 a răspuns:

Roga.te si El o sa iti arate calea crede.ma si eu m.am rugat si sunt penticostală acum.winking

Răspuns utilizator avertizat
| AnaMaria23682 a răspuns (pentru mayk112232):

happy Domnul sa o binecuvanteze la fel si pe tine. Citeşte biblia happy

| Ionuț22121994 a răspuns:

Dacă tu te simți bine, în religia în care ești, nu văd sensul, de ce ți-ai schimba religia.
Doar dacă nu te simți confortabil în religia în care ești acum.
Doar atunci ai avea un motiv bun să-ți schimbi religia.
Din punctul meu de vedere creștinismul este cea mai bună religia pentru noi oamenii.
Ceea ce ai zis tu că poate nu e voia lui Dumnezeu să-ți schimbi religia, asta nu e adevărat, cel puțin din punctul meu de vedere, pentru că Dumnezeu, ne- a lăsat voie liberă să facem ceea ce vrem.
Așa scrie în bibile.
De exemplu: eu ca creștin, dacă vreau să devin satanist, normal că lui Dumnezeu, nu-i place asta, dar nu mă oprește de a o face, nu mă obligă să stau lângă el dacă eu nu vreau.
Așa și tu nu te mai gândii când vrei să ei o hotărâre că n- am găsit ceva, nu-mi iese înseamnă că nu vrea Dumnezeu.
Asta din punctul meu de vedere este greșit.
Dumnezeu ne-a dat libertatea de a alege ce facem cu viața noastră.
Așa scrie în Biblie.
Dar și la judecată vom fii judecați ca atare.
În concluzie dacă vrei să-ți schimbi religia, schimbo dar gândește-te bine înainte.
Dumnezeu nu se bagă în decizile tale.
Dacă vrei să dezvoltăm subiectu ăsta, trimite-mi un mesaj.
Sper că ți- am fost de folos.