| Decster a întrebat:

Simt chemare de undeva, de sus. Dar nu stiu daca imi sta bine in straie, voi ce credeti?

http://imgur.com/a/Q0DCj

Răspuns Câştigător
| T0T a răspuns:

Iarta-ma,dar nu stiu atat de multe despre viata monahala.Din cate stiu, e posibil sa cresti animale la manastiri.

25 răspunsuri:
| T0T a răspuns:

Tu ești utilizator vechi. Mi-ai lipsit.

| T0T a răspuns (pentru T0T):

"Acest utilizator acceptă mesaje doar de la prietenii lui!"
Urât din partea ta. Mă ironizezi pe față.

Răspuns utilizator avertizat
| T0T a răspuns (pentru Decster):

Nu pot să mă uit în ochii tăi, altceva mă distrage.

Răspuns utilizator avertizat
| ania a răspuns:

Dumnezeu te iubește mai mult decât te iubești tu însuți și te așteaptă să vii la El.

Răspuns utilizator avertizat
| CinevaAnonimă a răspuns:

Ar putea fi dorinta de a fi cat mai aproape de Dumnezeu.(daca esti baiat: preot, dascal, calugar, etc. Daca esti fata: sa canti in corul bisericii, sa te calugaresti, fetele pot sa fie si dascali)

Răspuns utilizator avertizat
| CinevaAnonimă a răspuns (pentru Decster):

Daca chiar iti doresti..Eu cred ca ar fi bine sa vorbesti cu preotul duhovnic despre asta.

Răspuns utilizator avertizat
| CinevaAnonimă a răspuns (pentru Decster):

Pai,mergi si ii spui ca simti o chemare de la Dumnezeu, ca vrei sa te apropii de El(sa te calugaresti) si o sa iti de sfaturi in privinta la ce si cum trebuie sa faci.

Răspuns utilizator avertizat
| CinevaAnonimă a răspuns (pentru Decster):

Nu cred ca se tine cont. Oricum cred ca e bine sa mergi fara teama sa vorbesti cu duhovnicul. Dupa aceea, te rog, daca vei dori, sa ne spui si noua cum a mers.

Răspuns utilizator avertizat
| CinevaAnonimă a răspuns (pentru Decster):

Ce i-ai zis mai exact?

Răspuns utilizator avertizat
| CinevaAnonimă a răspuns (pentru Decster):

Dar nu ai precizat anume ce vrei sa faci?
Vrei sa fii preot, palamar sau calugar?

Răspuns utilizator avertizat
| CinevaAnonimă a răspuns (pentru Decster):

Sa fii pustnic nu e deloc usor. Esti sigur ca asta vrei?
Mai este o speranta..Sa mergi la o manastire.Acolo ai putea sa fii ajutat.Cauta pe Youtube,, Tunderea in monahism".Tot acolo o sa gasesti si cum se pustnicesc(nu sunt sigura ca am pronuntat corect) oameni.

Răspuns utilizator avertizat
| CinevaAnonimă a răspuns (pentru Decster):

Nu! Insa sa nu deznadajduiesti de mantuirea ta daca nu vei reusi.Sa nu uiti de post,de fapte bune, de rugaciuni, de rugaciunea inimii(,, Doamne, Iisuse Hristoase, fiul lui Dumnezeu, miluieste-ma pe mine pacatosul"), de biblie, de Sfintele Taine, de Dumnezeu, etc. Sa incerci mereu sa fii cat mai bun.Si nu uita - sa nu deznadajduiesti nicioadata!

Răspuns utilizator avertizat
| CinevaAnonimă a răspuns (pentru Decster):

Cred ca da. Razbunarea nu este o fapta buna. Iisus spunea ca daca cineva te loveste pe obrazul drept, intoarce-l si pe celalalt.

| T0T a răspuns (pentru Decster):

Iarta-ma,dar nu stiu atat de multe despre viata monahala.Din cate stiu, e posibil sa cresti animale la manastiri.