| Rienmedire a întrebat:

Buna! Si alaltaieri, si ieri, m-am plimbat prin cimitir noaptea cu un prieten dar aseara am avut un vis in care efectiv m-am simtit posedat sau mai bine zis cautat, de un drac sa zic asa, si cand ma gandesc acum mi se bruiaza tot corpul, se poate sa aiba legatura, sa fie un avertisment sau sa se fi legat ceva entitate de mine? Dau funda!

9 răspunsuri:
| ania a răspuns:

E posibil, densitatea de demoni e mai mare in cimitir.

| Violleta2022 a răspuns:

Cand esti copil mic, ce cauti noaptea in cimitir?
Pune o punga de plastic sub asternut, sa nu faci pipi in pat si evita sa te mai duci in cimitir noaptea.

| Rienmedire explică (pentru Violleta2022):

Sper sa patesti la fel in fiecare noapte a vieti tale happy

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu are nici o legătură. Nu este nici un avertisment. Nu s-a legat nici o entitate de tine. Visele sunt videoclipuri produse de mintea ta.

| halogen001 a răspuns:

Toate sunt fantezii. Nu exista drăcușori, suflete, spirite, spiriduși, duhuri, zei, zâne, Rai, Iad și asa mai departe.

| Rienmedire explică (pentru halogen001):

De unde sti? Din capul ala gol pe care il porti prin lume?

| halogen001 a răspuns (pentru Rienmedire):

De exemplu sa ne referim la suflețel. Daca suflețelul conduce omul și e separat de corp, atunci în mod normal nu se îmbată, nu se îmbolnăvește, nu se accidentează și asa mai departe și totul e pentru ca e imaterial, ca asa am convenit. Ce vedem în realitate? Omul beat, drogat, accidentat sau bolnav are un comportament diferit și are pierderi de memorie. Atunci unde e suflețelul? Cum mai conduce el omul? Concluzie: suflețelul, duhurile, spiridușii și tot restul fanteziilor sunt doar niște aberații primitive lipsite de logica numai bune pentru prostirea naivilor creduli și neștiutori pe principiul Bau-Bau:
https://youtu.be/a6-abg1peVE?t=12

Omul e condus doar de creier, nu de suflețele și spiriduși.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Concluzia: să nu te plimbi niciodată noaptea în cimitir.

Prietenul tău a pățit același lucru?
L-ai întrebat?
Ce ți-a zis?

| slayer09 a răspuns:

Visele de obicei vin din "inima noastra", din strafundul creierului nostru, din subconstient. Acolo se inmagazineaza fricile si sentimentele pe care le avem pe parcursul zilei, tu fiind prin cimitir te-a marcat locul acela, poate de o frica, o imaginatie care a patruns in subcontient, iar creierul in vis a refulat, ca sa iti dea un imbold, un impuls ca acea frica, sau sentiment, imaginatie sau la ce te-ai gandit tu in seara aia cand ai mers prin cimitir, nu este bun pentru sufletul tau.