| Doinitza1993 a întrebat:

stie cineva o vrajitoare in Timisoara, Arad sau prin apropierea acestora? Mi s-a facut vraji si blesteme mie si la familia mea si nu stiu cum sa scap de ele. Va rog sa ma ajutati cine stie?

31 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Hai că te rezolv. Câţi bani ai?

| Drimmero a răspuns (pentru NOname):

))))) esti o cotoroanta d-aia materialista? Poate iti da contul si parola sa-i iei banii, asa efectueaza 'plata' si te-ai facut cu bani, dar vraja pe cand?

| anonimg a răspuns (pentru Drimmero):

Pai asta este vraja timpurilor moderne. laughing
NOname mai glumim; sper ca nu te superi.

Radem, glumim, dar Doinitza1993 raspunsul meu anterior te va ajuta cu certitudine, fara nici o urma de eligibilitate.

| NOname a răspuns (pentru anonimg):

Demoni, vrăji, chestii, trestii, popi, pastori, vrăjitoare, biserici, blesteme, descântece... Nu pricepeţi că totul e doar în capul vostru şi că îi iau banii eu, vreun "pastor" sau vreo "vrăjitoare" de pe nu-ştiu-unde, e tot un drac? Mai bine şi-ar da banii pe educaţie, că aşa poate ar scăpa de paranoia asta cu vrăji şi farmece.

| anonimg a răspuns (pentru NOname):

Pastorul nu-i va lua bani si nu va percepe nici o taxa. Un preot ortodox, da.
Lucrurile acestea nu sunt in capul nostru. Nu stiinta spune ca nimic nu este la intamplare, si ca totul are o cauza si un efect? Chiar si Biblia sustine asta. Daca acestea nu pot fi explicate de stiinta, atunci tin de domeniul supranaturalului.
Poate ca nu ai participat la o sedinta de spiritism; dar mai bine sa ramai asa cum esti decat sa te convingi de supranatural mergand la o astfel de sedinta.

| NOname a răspuns (pentru anonimg):

Nu cred în astfel de mizerii, aşa că nu au niciun efect asupra mea. Sunt la fel de impresionante pentru mine, ca orice alt basm pentru copii (deşi unele sunt chiar drăguţe). Da' mi-e milă de ăştia care cred şi se autosugestionează negativ, posomorându-şi astfel inutil o frumuseţe de viaţă.

| foxsilver a răspuns (pentru NOname):

Mda, tu nu crezi in vraji, doar esti convinsa de "vrajelile" pe care le postezi pe site:veganismul care ne vindeca de toate, ne face sa traim cat Matusalem, si sa atingem si Nirvana.
Măi fată, tu ai auzit de energii negative?!
Ceea ce cu secole in urma se numeau "vraji", astazi se numesc "arme psihotronice si psihologice", respectiv transmiterea de energii negative, care sunt folosite inclusiv de catre anumite departamente din armatele lumii.
Subiectul este vast si complex, iar tu nu ai putea sa le intelegi atat timp cât iti vei inlocui creierul cu patrunjelul.
Concluzia: iar ai dat cu mucii-n fasole!

| danay72 a răspuns:

Distruge tot ce are legătură cu spiritismul.

| anonimg a răspuns:

Cum vina asta: demonii ti-au făcut vrăji ai tot la ei te duci sa te scape de ele?
Mergi la biserica adventista de ziua a șaptea si caută să stai de vorba cu pastorul /conducătorul bisericii.

| milan9 a răspuns:

Ai la dispozitie rugaciunea, rugaciunea ta coroborata cu actele sacramentale ale Bisericii, taina masului, taina spovedaniei. Actiunea oculta, malefica a actelor oculte exista, dar la fel de adevarat este si faptul ca Dumnezeu ne-a lasat si "antidotul": lucrareaharului divin in Biserica pe care a intemeiat-o pentru noi.

Ne putem simti un pic cam jenati de faptul ca ne aducem aminte de Biserica doar atunci cand ne confruntam cu mari provocari, dar nici atunci nu este prea tarziu.
Cel mai grav inconvenient este incertitudinea pe care eventualele acte oculte o lanseaza in directia insecuritatii tale. In acest sens, credinta si certitudinea lucrarii harului Divin sunt remediul prin excelenta. Si asta pentru ca nici nu exista altul.

| Nilsson a răspuns:

Vrajitoria e condamnata vehement in Biblie, daca te duci la alta ca sa te scape de blesteme e ca si cum ai sari din lac in put.
Trebuie sa ai incredere in Dumnezeu, nimeni nu e mai puternic decat El, duhurile rele se aseaza acolo unde gasesc un teren slab.

| NGheorghe a răspuns:

Depinde ce vârsta ai, ca in primul rând trebuie sa rămâi calma. Nu are importantă ce vrăjeli se fac, scopul lor este ca sa te sperie. Așa ca cel mai bine sa îți vezi, calma, de treaba si sa uiți de vrajuri. Si dacă nu ai treaba atunci ai face bine sa îți găsești. Mai bine gândește-te cât de multă vreme își pierde cu așteptatul cei ce au făcut aceste vrăji, câta energie risipită inutil cu holbatul si așteptatul, sau cu culesul de informații despre tine.
Sau gândește-te la faptul ca vrăjitoarele se mai cunosc între ele, si ghici ce s-ar întâmpla dacă ar lua contact una cu cealaltă? In primul rând te-ar speria si te-ar tine in suspans ca la telenovele, nici prea mult stres ca sa nu incaruntesti sau sa te îmbolnăvești ca scopul lor este de fapt meseria lor, si te vor face de bani.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tigancile alea care isi spun "vrajitoare" si pe care le cauti tu nu sunt bune de nimic si nu pot face nimic.

| Scarbo a răspuns:

Descrie mai exact aceste blesteme.

| Elide a răspuns:

Pai stai putin. Daca ai vrăji și farmece sa nu cumva sa apelezi tot la vrăjitoare sa te scape, indicat ar fi sa te duci la un preot el îți va spune ce e de facut, eu una nu am avut parte de astfel de lucruri dar sa nu glumești cu așa ceva.Cunosc o familie care o rudă îndepărtată s.ar fi zis că făcea farmece și de atunci fiecare generație din familia aia făceau cancer

| anonim_4396 a răspuns (pentru Elide):

Cică la preot rolling on the floor
Din punct de vedere spiritual, un preot este exact ZERO. Ca să poți scăpa pe cineva de blesteme ai nevoie de un suflet puternic și trebuie să ai și tu niște abilități extrasenzoriale ca să zic așa iar preoții în primul rând cu siguranță nu au așa ceva. Este vorba de *magie* iar un popă care practică creștinismul n-are cum să practice și magia că-i interzice religia. Blestemele sunt foarte reale și oricine care posedă ceva cunoștință ocultă poate arunca blesteme asupra cui vrea. Din nou, depinde de puterea sufletului, un popă n-are cum să te scape de așa ceva.

| floresdemayo a răspuns (pentru Elide):

Cancerul se moștenește, în proporție de nu știu cât la sută, e 'aproape' (dacă nu chiar "sigur"), ereditar!

| Neverrrrrr a răspuns:

Nu exista magie sau supranatural, stai linistit.

| totuldesprenaturasiaventura a răspuns:

Stiu eu dar nu e din zona unde vrei tu.sa imi scrii pe mail titus_man_player_24@yahoo.com

| totuldesprenaturasiaventura a răspuns:

Ti am trimis mesaj Doinitza

| Amaamarr a răspuns (pentru totuldesprenaturasiaventura):

Îmi poți spune și mie dacă cunoști?

| ParvuAndreea a răspuns:

Buna Draga, imi poți spune daca Tea ajutat aceasta doamna sau daca ai sunaato? Mulțumesc

| Doinitza1993 explică:

Deci serios vorbesc. Eu am 24 de ani, sunt constienta de ce vorbesc. Cei care nu au patit sa fie vrajiti sau blestemati e normal sa nu creada. Vreau sa va zic ca la biserica merg, si ma rog aproape in fiecare zi ori unde as fi, cand pot, ma gandesc ca alta solutie nu am deocamdata, dar nu ma vindec compet. In primul rand blestemele familiei mele sunt mai vechi, tatal meu a murit din cauza ca a fost blestemat si ca i s-au facut vraji sad Ideea este ca noi stim cine ne face toate mizeriile astea, e vorba despre vecina mea, care nu i-am gresit cu nimic sa ne faca rau. Tot timpul s-a dat bine pe langa noi ca sa afle cit mai multe despre familia noastra si ne aduce tot felul de mancurari ca sa mancam, asta pentru a ne face rau... Am gasit prin curte tot felul de lumanari tocite la capete, intr-o zi am gasit in curte o bufnita moarta, alta data ne-am trezit cu o pisica care era unsa nu stiu cu ce pe corp si avea lipit la gura lipicisad De ceva timp incoace ma simt rau, slabita, mi-au iesit tot felul de bube pe corp.Parca nu-mi gasesc sensul vietii, uneori am idei de sinucidere, ceva nu este in regula cu mine.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Doinitza1993):

Deci exista farmece?

| Doinitza1993 explică:

Mama mea inainte era credincioasa, mergea la biserica. Tot timpul m-a invatat ca trebuie sa am credinta in Dumnezeu. Acum s-a indepartat de biserica, cand ii zic sa vina cu mine la biserica ca sa ne rugam sa ne fie mai bine, se enerveaza si se cearta cu mine. Ea nu era asa, zici ca e posedata sad

| ramonailie2403 a răspuns:

Buna,am dat de acest com si as vrea sa va las un nr de tel al unei doamne care chiar are har si putere sa schimbe vieti, eu am ajuns la dansa la recomandarea parintelui Teodor, am cunoscut ff multi oameni care au colaborat cu dansa si au fost la fel de multumiti ca si mine. 0785720665 Florina

| Deea1991arad a răspuns (pentru ramonailie2403):

Buna...o pot suna oricând? și eu am probleme foarte mari și nici un preot nu a reușit să mă ajute

| ParvuAndreea a răspuns (pentru ramonailie2403):

Buna ziua, imi puteți spune daca acesta doamna chiar v-a ajutat? Mulțumesc

| ParvuAndreea a răspuns (pentru Deea1991arad):

Imi spui te rog Tea ajutat aceasta doamna?

| anonim_4396 a răspuns (pentru ramonailie2403):

Ai apelat la ea?

| anonim_4396 a răspuns (pentru ParvuAndreea):

Ati apelat la acea doamna Florina?