| Strikey a întrebat:

Sunt din Bacau.Stie careva ce pelerinaje se fac prin Moldova si pe ce data?

7 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

In loc sa intrebi da se deschide o fabrica in bacau nu tu intrebi de perleninaje

| C0nstantin a răspuns (pentru RAY):

Lasa ca au ei acolo in bacau un combinat chimic si cateva ABC-uri ce altceva le mai trebuie? E nevoie si de tarani sa mai munceasca campurile.

| RAY a răspuns (pentru C0nstantin):

Combinatul ala chimic cat va mai exista dupa 2014 nu vezi ce ridicari de preturi vor vi la gaze, petrol etc
multi nu traiesc real viata sincer

| Fatamuntilor a răspuns:

Mergi la o agentie de turism.E imposibil sa nu organizeze pelerinaje la manastiri.

| sitărescu a răspuns:

Tu ești aproape de epicentrul ortodoxiei românești, Moldova și ne întrebi pe noi ce pelerinaje sunt?

Întreabă la Parohie sau la Episcopie sigur vei afla mai multe detalii.

| C0nstantin a răspuns (pentru RAY):

Nu poti sa le ceri prea multe... dar e bine ca ii intereseaza pelerinajele...

| andrei1237 a răspuns:

La Sfantul Stefan cel Mare la 2 iulie.