| IoanaDianaaa a întrebat:

Am avut niste intamplari ciudate si incerc sa le decifrez-am un verisor micur(1 an) D 1.Intr-o zi de vara la tara l-am lasat nesupravegeat pentru un minut pe D iar cand m-am intors se juca cu un sarpe micut 2.Am visat ca eram cu D intr-un lac si eram inconjurati de multi serpi iar D plutea pe apa in timp ce eu ma inecam-mi se pare foarte bizar si cred ca aceste intamplari au o legatura si o semnificatie.

10 răspunsuri:
| HueyFreeman a răspuns:

Da, ai visat, nimic mai mult.

| Thunderstruck a răspuns:

Please be a troll, be a troll.

| Mădă0611 a răspuns:

Buna!
1. Chestia cu sarpele si eu am patit-o cand am fost mica, exact asa, tot la 1-2 ani, doar ca o matusa ne-a lasat nesupravegheati. Nimic dubios.
2. Visele nu au nici o semnificatie, sunt doar "amintiri" amestecate de subconstient.

De ce ai legat aceste doua intamplari? Vrei dovada ca exista ceva supranatural, dar n-o s-o gasesti, pentru ca nu exista.

| anonimg a răspuns:

"Visele se nasc din multimea grijilor..." (Eclesiast.5:3)
Nu e musai ca visele sa aiba o semnificatie.
Tot ce vezi, tot ce auzi, tot ceea ce gandesti, tot ce e bun sau rau, tot ce iti place sau nu iti place -tot ce iti atrage atentia intr-un fel sau altul- intra in subconstient; iar noaptea, creierul le "developeaza" fara sa stim cum, intr-un mod pozitiv sau negativ.

Dar cand un vis este de la Dumnezeu, atunci vom cunoaste lucrul acesta; iar daca nu suntem convinsi, atunci Il putem ruga pe Dumnezeu ca sa ne mai dea inca odata acel vis, si sa-l putem si intelege.

| MMihai a răspuns:

Îți doresc să fie numai un simplu vis și atât.

| Shammal a răspuns:

Ti-a ramas in memorie faptul ca el se juca cu sarpele iar in vis ai transpus idea ca tie ti-ar fi frica de sarpe poate te-ar musca (aici cufundarea ta in apa) si plutirea lui stiind ca el s-a jucat si n-a patit nimic

| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Sa nu te mai uiti la atatea filme

| RefinedStrings a răspuns:

Eu nu inteleg de ce raspund oameni care de fapt nu stiu raspunsurile.
Visurile vin din 3 parti:
1. De la Dumnezeu.
2. De la Diavol.
3. Din subconstient.

Este foarte posibil ca visul tau sa vina din ultima parte, adica din subconstient. Este foarte probabil sa te fi speriat cand ti-ai vazut verisorul jucandu-se cu un sarpe si asta sa iti fi provocat asa. sechele sa zic. Te gandesti ca e vreun semn pentru ca sarpele este asemanat cu diavolul in cartea Geneza. Stai linistita. Daca intr-adevar este un vis venit de la Dumnezeu, nu va ramane nedescoperit.

Răspuns utilizator avertizat
| Clouds a răspuns:

Ai avut acest vis din cauza ca ti-ai facut griji ca ar putea pati ceva D. si din simplul fapt ca te-ai gandit la asta..stai linistit