| Aliza334 a întrebat:

Am avut un vis in care m-am trezit intr-o padure si aici era o umbra, si se uita la mine. Cand am vrut sa fug spre ea a disparut. Ce inseamna?

Răspuns Câştigător
| danay72 a răspuns:

Umbra in vise reprezinta persoana pe care nu reusim sa o recunoastem, uneori este o prezenta pe care o percepem mai degraba instinctual, alteori ia forma unei siluete din urma noastra.
Umbra este un aspect al potentialului propriu pe care nu l-am pus nici o data in valoare, latura noastra neglijenta. Ea contine acele comportamente complet inabusite ale personalitatii noastre.

| Aliza334 explică (pentru danay72):

Multumesc pentru raspuns!

| IonelaMacovei a răspuns (pentru Aliza334):

Cu placere

6 răspunsuri:
| danay72 a răspuns:

Azi visele nu mai înseamnă nimic. Dumnezeu ne vorbește prin Biblie nu prin intermediul viselor.

| T0T a răspuns:

Înseamnă că nu te-ai dezvoltat destul psihic.

| VelaJohnny a răspuns:

Inseamna ca nu trebuie sa pui pe TPU intrebari legat de semnificatia viselor, pentru ca nu exista vreuna de incredere. Pacat ca nu te-ai prins singur, dar ma bucur sa fiu de folos happy. Deci, vorbeste cu cei care se ocupa de site, si cere-le sa-mi poti da mie funda la intrebarea asta. O meritwinking!

| Cyrano a răspuns:

Este o teama de a ta...ascunsa