| Elenina356 a întrebat:

Am citit acu cateva luni despre acest ritual satanic, insa nu imi amintesc cu ce ajuta: ucizi o cioara, luandu-i inima si introducand-o in vaginul unei fete, inainte de un act sexual. La sfarsit, inima e arsa, iar sperma e amestecata cu sangele ciorii si bauta de cel care a realizat ritualul. Ce fel de ritual e acesta? (protectie, razbunare, multumire etc)

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asta e practica dubioasa, nicidecum un Ritual catre Tatal Satan. Eu sunt Satanist Spiritual si noi nu facem astfel de ritualuri, Satan nu cere sacrificii de sange fie el uman sau animal. Astia care fac asta promoveaza falsul Satanism, adica cei moderni si traditionali, astia sunt niste paraziti care denigreaza Satanismul si nu vor ajunge niciodata la Adevaratul Satan, Tatal Creator al Omenirii. Pentru mai mult detalii bucurialuisatan.com, crestinismulexpus.blogspot.ro.

| Deaad a răspuns (pentru anonim_4396):

Mie mi se pare dubios genul vostru de satanism traditional.
De site-ul asta ce parere ai?
http://www.flacaraneagra.ro/inner/satanismtraditional-index.htm

Adica,pe site-ul asta, flacara neagra, e asemanator ONA si TOTB.
Considera ca Satan nu e creator si nu e tatal nimanui, ci ca e doar o fiinta acauzala, cu rangul cel mai mare.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Deaad):

Da, referitor la site-ul acela, sunt multe practici dubioase inventate de ei sau luate din carti scrise de evrei Lavey, Aleister Crowley. Satan uraste evreii, ei sunt fiintele create de iehova. El iubeste creatia lui Arienii si Gentilii. Si atentie Satan e Creatorul Omenirii, nu al Terrei, Terra nu are un creator. Sa nu crezi in nicio practica din site-ul ala, ei vad Demonii(Zeii) ca pe niste fiine diabolice, intunecate dar care pot fi imblanzite, practic se cred superior Lor. Acum tu sa-mi spui daca asta nu e dubios, tu o fiinta omeneasca sa fii superior unei fiinte a Iadului? Plus ca ce promoveaza ei acolo este crestinismul intors pe dos, adica tot crestinism, nu-l multumesc deloc pe Satan si nici nu vor ajunge niciodata la El. Ei il vad ca un Tata Intunecat, si El nu este deloc asa, El este cea mai blanda Zeitate, este Tata al Intunericului, dar nu Tata Intunecat. S-a certat si cu propriul Sau tata, Anu pentru ca voia sa faca din noi Zeitati. HAIL SATAN! Intra pe bucurialuisatan.com pentru a avea contact cu Adevaratul Satanism.

| Deaad a răspuns (pentru anonim_4396):

Stiu bucurialuisatan.
Am citit tot de pe site-ul ala.

"Plus ca ce promoveaza ei acolo este crestinismul intors pe dos, adica tot crestinism"
Imi pare rau,dar Maxine Dietrich,inalta preoteasa a joy of satan practica crestinismul pe dos,mai mult decat astia de pe flacara neagra.
De ce spun asta?
Pentru ca si tu spui "Tatal Satan,Creatorul omenirii".
In crestinism e Tatal Dumnezeu,creatorul omenirii.
Deci,nu e asta crestinism intors pe dos?

In schimb,cel promovat de flacara neagra considera ca,de la bing bang,s-a produs lumea cauzala,care se supune legilor fizice si lumea acauzala,sau haosul,care s esupune legilor paranormale,in haosul acela existand demonii, sau "Dark gods" iar acestia au insipirat omenirea si au reusit sa patrunda multi dintre ei pe aceasta planeta, prin intermediul vrajitorilor practicanti de magie neagra, nefiind vorba de niciun creator al omenirii, de nimic.

Mi se pare un crestinism intors la 180 de grade,satanismul propus de Maxine DIetrich.

Si de unde stii ca satanismul este prima religie a omenirii?
Vreau sa imi dai argumente, cu dovezi, etc.

P.Stongueentru oricine se intreaba, nu, nu sunt satanist.Doar foarte pasionat de ocultism.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Deaad):

Si noi sustinem bing-bang-ul, in ce sens practica crestinismul intors pe dos Maxine? Pai nu vezi ca, crestinismul isi asuma absolut toata creatia, de la planeta pana la cea mai mica celula. Noi doar meditam pentru a deveni Zeitati. Si poti vedea istoria Satanismului, si istoria omenirii cu o simpla accesare a forum-ului BLS. http://bucurialuisatan.com/forum/viewtopic.php?id=5153

Oricum, iti dai seama ca nu sunt un homar dubios care te implor sa vii la Adevar, ai Adevarul in fata si nu vrei sa-l crezi. Satan vrea libertate asa ca esti liber sa crezi in ce vrei, oricum daca ai fost Satanist in alta viata, vei fi cu siguranta si-n asta.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Deaad):

Si flacara nu numai ca-l intorc pe dos, dar si merg cot la cot cu el, fiind pe aceeasi lungime de unda cu biblia, pe Satan il vad ca o entitate si intunecata, exact cum il vad si crestinii, practic nu sunt departe deloc. Asta e blasfemie catre Satan, si in ce sens esti pasionat de ocultism? Il practici sau doar iti dai cu parerea despre el si-l furi din surse evreiesti?

| Deaad a răspuns (pentru anonim_4396):

Cum adica sa-l fur?
Si nu toate alea sunt din surse evreiesti.
Cred ca esti rau paranoic cu antisemitismul tau si al religiei tale.
Nu e nicio blasfemie impotriva nimanui.
Ca nu stim ca exista Satan.

Stii care e treaba cu adevarul asta al vostru?
Toti considerati ca "Adevarul" este strict al vostru,al fiecaruia.

Crestinii cred ca adevarul este al lor.
Voi credeti ca este al vostru.
Ateii cred ca ei au dreptate.
Islamistii la fel.
Budistii la fel.
Adventistii si toate celelalte versiuni de crestinism,la fel.

Ce adevar?
Adevarul este in mintea ta,la fel cum e in mintea mea.
Adevarul nu este obiectiv,sa stii,e mai mult subiectiv cand vine vorba de chestiile astea.

Dar eu din linkul ala nu am inteles mare lucru cu privire la argumentele satanismului spiritual.
Dovezi arheologice exista?
Scrieri cum ca Satan e creatorul omenirii,exista?
Pentru ca,crestinismul are o lucrare scrisa de-alungul miilor de ani,cum ca ar exista posibilitatea sa existe un Dumnezeu.
Religia pagana nordica,elenistica,dacica etc.
Aud de toate astea, numai de satanism nu.
Ca religia a aparut acum zeci peste zeci de mii de ani si ma indoiesc sa fi fost satanismul religia asta.

Intelege un lucru:
Esti constient de faptul ca tu, ca satanist te contrazici cu alte culte satanice exact cum crestinii sunt impartiti in catolicism, ortodoxism si protestantism si ca nu e niciun scop in chestia asta?
Ce adevar?
Ca-s multe "adevaruri".
Nu-mi poti dovedi ca asta e adevarul obiectiv.
Ci e doar pentru tine, ca asa crezi tu.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Deaad):

Sunt atatea hieroglife care infatiseaza Zeii, si toata istoria asta ne vorbeste despre Zei. Apropo Satan mai are si alte nume, unul dintre ele ar fi Enki, intereseaza-te despre El, este un Zeu de pe alta planeta, undeva in Centura Orionului, care este Adevaratul Iad, un loc minunat, nu cu foc si pucioasa ca iadul de pe flacaraneagra adica cel crestin.

| Deaad a răspuns (pentru anonim_4396):

Pe flacaraneagra nu scrie de foc cu pucioasa,wtf. laughing
Pe flacaraneagra ti se spune cum sa ajungi un om puternic aici pe Pamant iar apoi,cand mori sa te "transpui" in acauzal,in haos si sa devii o fiinta acauzala, asemanatoare demonilor, in niciun caz iad cu foc si chin cum e in crestinism.

Oricum nu are rost.
Ce crezi tu e ce crezi tu, ce cred eu e ce cred eu.
Bine, eu nu cred in chestiile astea ci doar sunt interesat si ma documentez despre ele.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Deaad):

Si pe BLS ai cunostintele necesare pentru a deveni un Demon aici pe Pamant, oricum, n-are rost sa o lungi mai mult. Satan vrea Libertate, deci esti Liber sa faci ce vrei si sa crezi in ce vrei. HAIL SATAN!

15 răspunsuri:
| Drimmero a răspuns:

E pentru prima oara cand aud de asa ceva, bwhahahahaha

| PorumbRodica1965 a răspuns:

Asculta! Ñici nu STiu cum puteti sa scrieti asemenea tîmpenii? OAREcare părinți v-Au dat crestere si educatie? Suntet o seama parte din gândirea lor! MUlta dezonoare le aduceți si neamului din care faceti parte o seama, nu mai aveti nicio perdea, nu aveti teama de DUmnezeu, nici rusine de oameni, si nu inteleg cum cei ce sunt responsabili de acest site va permit sau nu sunt interesati, poate sa circule orice.RUsinos.DEzgustător mai ales ca ai intrat la aceasta categorie!

| anonim_4396 a răspuns (pentru PorumbRodica1965):

E libera sa faca ce vrea, citeste-ti biblia cu ochii mintii si dupa comenteaza pe aici. E bine ca intreaba, pentru a nu se crea confuzie intre Satanism si probleme psihice.

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ăsta nu este ritual satanic, este probabil cea mai mare tâmpenie pe care am auzit-o vreodată. Nu are nicio legătură asta cu satanismul.

Răspuns utilizator avertizat