| anonim_4396 a întrebat:

TPU! Am dat intamplator de o poza urata(pornografica) si de fiecare data cand vreau sa adorm, imi apare in minte. E aiurea, stiu, dar ma tine treaza deja de mult timp, ce sa fac?

4 răspunsuri:
| danay72 a răspuns:

Gandeste-te la altceva când îți apare în minte. De obicei la lucruri care îți fac placere.Nu vei reuși dintr-o data, dar cu timpul vei trece peste. Ideea e ca trebuie sa fii atentă la ce te uiți.

| Clorox a răspuns:

Ce legatura are cu religia?

| xerxes1 a răspuns:

Poza cu tine?
Se mai intampla.

| geronimo11 a răspuns:

Prima solutie e sa iti fortezi starea de somn. Un truc bun pentru asta este sa clipesti foarte des timp de cat mai mult timp si o sa vezi cat de obositor e si ca o sa-ti fie tot mai greu sa ii tii deschisi si automat te va lua somnul. Daca vezi ca asta nu merge, cand stai in pat incearca sa meditezi ( ai aici cateva informatii despre meditatie : http://crististefan.com/mediteaza/ ). Pe scurt inchide ochii si concentreaza-te asupra respiratiei. In felul asta o sa-ti dispara orice gand si imagine pe care o ai in minte. Sa nu te astepti la inceput sa poti face asta zeci de minute, poate fi greu la inceput pentru ca o sa iti vina multe ganduri in minte dar cu exercitiu o sa poti creste timpul din ce in ce mai mult.
Sper ca te-am ajutat, Nica!