| ctodirica a întrebat:

Am fost la o manastire si undeva la intare in biserica era o punga cu mesaje. Eu am tras unul in care mesajul era sa nu ii judec pe ceilalti? Crede-ti ca are o semnificatie?

15 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu am fost si era la intrare o imagine frumoasa cu demonii dansand tribalic in jurul iazului de foc unde erau femei, barbati dar chiar si un calugar din cate imi aduc aminte. Era cea mai interesanta pictura din toata biserica. Erau unii dintre cei care ardeau carora le placea dupa fetele lor. Contrar ce ne invata laughing.
N-are nici pe naiba semnificatie.

| RaduMD a răspuns:

Ar putea avea. E foarte de folos acest sfat, care ne ajuta sa luptam impotriva invidiei, mandriei si slavei desarte. A se vedea si Parabola Vamesului si Fariseului (Luca 18: 10-14).

| Musique a răspuns:

Ar trebui?
Logic vorbind, ar trebui să semnifice un anume lucru? Dacă tot crezi în chestiile astea, pune în aplicare mesajul.
O seară frumoasă!

| BlackSulphur a răspuns:

Semnificatia mesajului: Nu-i judeca pe altii. End of story?

| Andrei258 a răspuns:

Doamne ajută,

Da are aceea casa nu judecaţi pentru a nu fi nici dumneavoastră judecat

O noapte binecuvântată, pace, lumină în suflet şi mult ajutor de la Prea Sfânta treime.

| Lizzu a răspuns:

Tot ce trebuie sa faci este sa tii cont de mesaj, si ar trebui sa tinem cont si fara sa il extragem dintr-o multime de mesaje...

Pune-l in practica daca nu o faci deja happy

| Zenithf a răspuns:

Are, este un mesaj foarte potrivit pentru oricine, si nu m-ar mira daca jumate din mesajele din punga aia ar fi la fel. Tendinta fiecaruia este sa uite de greselile facute si sa se uite la greselile altora, iar cand judeca pe altul, de fapt se judeca pe sine. Si regele David a patit asta.

| ang31989 a răspuns:

Poti doar sa il pui in practica! Dar am o intrebare: Ai platit pentru mesajul acela? daca da sti faza aia cu papagalul de pe plaja care extrage biletele? e aceeasi afacere!

| sublime89 a răspuns:

Da, mesajul ala s-a nimerit sa-l tragi.

| Thunderstruck a răspuns:

Noi "crede-m" ca nu stii sa scrii.

| Biggiesan a răspuns:

Da, are semnificația că nu trebuie să-i judeci pe ceilalți, să nu te intereseze prea tare de capra vecinului!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Stă în firea omului să aibă păreri, ar fi ciudat să fie atât de ignorant, nu știu ce spuneți voi aici?!
Una e să judeci când nu ești în măsură, când nu cunoști situația.

| LivingLouder a răspuns:

Este un mesaj de care ar fi bine ca toti sa tinem cont de el. Probabil ca a avut o semnificatie pentru tine sau poate ca nu. Dumnezeu stie

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu.

| AlexeHellsing a răspuns:

Semnificația este simplă, nu-i judeca pe cei din jurul tău. Numai Dumnezeu îi poate judeca întrucât Dumnezeu este Legea.