| ObiectivulAnonim66 a întrebat:

Am murit demult si nu imi place aici (viata de dincolo), vreau pe pamant, cum ma pot reincarna?

P.S. : De mult am vrut sa pun intrebarea asta pe TPU!

20 răspunsuri:
| cristi202 a răspuns:

1) Ai murit probabil doar in vis. Pentru ca:
2)Nimeni de dincolo nu a putut lua legatura cu cineva de aici.
3) Ma mir ca vrei sa treci de la starea de realitate absoluta la ceva cum e o viata de pamintean,
4) De ce nu ai reveni in pielea ta, de ce sa fii altul?
happy happy happy happy happy

| TrăieşteClipa a răspuns (pentru cristi202):

"2)Nimeni de dincolo nu a putut lua legatura cu cineva de aici."
I-ai intrebat tu pe toti de aici daca au comunicat cu cineva de dincolo?
Nu ai cum sa stii asta.

| cristi202 a răspuns (pentru TrăieşteClipa):

Trebuia sa ii intreb? Iar daca chiar e cineva care a luat legatura cu cineva de dincolo, oare in urma acelei comunicari, nu ar trebui sa existe o siguranta a lumii de dincolo pe care sa o avem?

| minrest a răspuns (pentru cristi202):

Nu poate reveni in pielea lui, daca aceasta a putrezit de mult.

| cristi202 a răspuns (pentru minrest):

Si daca inviaza? Invierea mi se pare mult mai plauzibila decat reincarnarea.

| costis a răspuns:

Probabilistic, dupa numarul de fiinte existent in lume, s-ar parea ca cele mai mari sanse sunt pentru pui de crescatorie, caras de balta sau vrabie bagaboanta. Insa doar la o analiza superficiala. La o analiza mai atenta sortii sunt mult mai mari sa nimeresti ca un acarian in izmenele mele... Asa ne-am si putea cunoaste mai bine.

| danay72 a răspuns:

Nu exista reincarnare.Conform Bibliei omul când moare merge în pământ și nu se transforma în altceva.Eclesiastul9:5,6,10

| TrăieşteClipa a răspuns (pentru danay72):

Vechiul Testament este o culegere de legende dragute culese de evrei si furate de crestini.
Noul este inventia unui psihopat Saul din Tars.
Si de Punguta cu doi bani sunt multe de zis.
"La nivel simbolic, cititorul avizat sesizează deja împărţirea: moşul şi cocoşul – reprezintă principiul masculin; baba şi găina ei – principiul feminin."
http://www.rapcea.ro/2015/07/20/povestea-punguthei-cu-doi-bani/

| ania a răspuns:

Oamenilor le este dat să moară o singură dată, iar după aceea vine judecata(Evrei 9-27).
Prea târziu.

| TrăieşteClipa a răspuns (pentru ania):

"Oamenilor le este dat să moară o singură dată, iar după aceea vine judecata"
Fals, la fel ca mii de alte pasaje din aceeasi culegere de legende numita Biblie.

| minrest a răspuns:

Depinde ce intelegi prin ''demult''. Totul e relativ. Daca ai murit acum 120 de ani sau mai demult, nu iti recomand sa te reancarnezi, nu te vei putea adecva la realitate.

| Mayhem666 a răspuns:

Jeff the Killer nu se mai poate intoarce fara Jane, asa ca mai bine caut-o si pe ea acolo si apoi va puteti reincarna amandoi.

| oprescudorin11 a răspuns:

Trebuie sa vrei si te reancarnezi.
Dar esti sigur ca asta vrei?
Cred ca ai o minima informatie despre ce mizerie ai intalni aici!
Adevarat, exista si multa fericire, dar putini au acces la ea. E vorba de cultura, nu te gandi la fete sau bani!
Alea presupun ca le ai si acolo unde bantuiesti!

| vocea a răspuns:

Salut, daca stai si te gandesti bine viata dupa viata sau moarte dupa moarte. Viata pe care o dobandesti dupa cele bune savarsite de tine iar moarte de catre cele rele.Cum de altfel se spune la Ioan "cele ce au facut cele bune spre invierea vietii, iar cei ce aufacut cele rele spre invierea osandirii..."In 5, 19-30

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De unde știi că nu te-ai reîncarnat deja?

| CinevaAnonimă a răspuns:

Spune-ne mai intai cum e acolo.

Răspuns utilizator avertizat
| CinevaAnonimă a răspuns (pentru ObiectivulAnonim66):

Intoarce-te spre Lumina!

| CinevaAnonimă a răspuns (pentru ObiectivulAnonim66):

Intoarce-te spre Lumina! Sigur vei invia!

| Niklauss a răspuns:

Nu exista reincarnare, te uiti la prea multe anime-uri laughing
Reincarnarea exista doar la animale laughing