| DyaNa1337 a întrebat:

am o intrebare: e pacat sa te speli pe corp/cap in ziua de paste?

14 răspunsuri:
| Hydrangeaceae a răspuns:

Ceau!
Da, este păcat. E păcat să faci orice treabă. De exemplu să speli, să calci rufele, să mături, să dai cu aspiratorul, să îţi tai unghiile şi multe altele.
Sărbători Fericite!

| DyaNa1337 explică (pentru Hydrangeaceae):

Pai eu nu fac treaba, eu ma spal - fac o baie, imi ingrijesc corpul, asta nu intra in categoria "a face treaba" d'asta intreb.

| valentingb a răspuns (pentru Hydrangeaceae):

MiiCutSa, crestinii au tendinta sa interpreteze Biblia cum vor.
Nu e pacat sa faci baie, nici sa te ingrijesti...mai ales daca te plictisesti. E pacat sa mananci, sa respiri, sa iti stergi nasul? laughing
Ziua de sabat trebuie cinstita, practic, daca te rogi, studiezi Biblia, mergi la Biserica, sau ce mai fac crestinii pentru a cinsti pe Dumnezeu, pe urma e destul sa te odihnesti. Iti umpli cada cu apa si te relaxezi, cu lumanari parfumate imprejur si ascultand Cristocentric. Nu-i pacat.

| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Daca faci baie de 3 ori pe zi e pacat, daca chiar nu ai incotro e tot pacat

| FadetoBlack a răspuns:

Da,e cel mai mare păcat, dacă faci asta, vei ajunge în Iad şi vei arde. Da nu-i bai.

| DyaNa1337 explică (pentru FadetoBlack):

Eu vorbesc serios, pentru ca miza pariului pe care l-am pus e destul de mare happy
deviezi de la subiect, tu imi vorbesti de consecinte

Răspuns utilizator avertizat
| AwaZoh98 a răspuns:

Logic ca nu...straight face

| ZeHelp a răspuns:

Chiar a ajuns igiena personala sa ajunga un pacat?

| Ingerasulinocent a răspuns:

Nu, din cate stiu eu. Ieri toata lumea a facut curat, azi toata lumea a facut mancare.

| Sabs28 a răspuns:

Bai, in Romania, mereu va fi pacat sa te speli, e intotdeauna ziua dinaintea vreunei sarbatori. Nu mai te ghida dupa stupizenii din astea din evul mediu, parul spalat e sexy!

| Ursul543fanatic a răspuns:

Da. In ziua de paste trebuie sa petreci si sa te simti bine. Inainte de paste cu vreo cateva zile se spala.

| DyaNa1337 explică (pentru Ursul543fanatic):

A te spala pe corp nu e tot una cu a spala haine, te rog fii mai atent(a).

| emanuelclipa a răspuns:

Nu nu e pacat sa te speli