| TheCritic a întrebat:

Am o mica nelamurire, ..preoteasa caruia i-a murit sotul(preotul) se poate casatori din nou cu un om care nu e preot? (crestin-ortodox)

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
3 răspunsuri:
| TheCritic explică (pentru Bosorogul):

Eu nu sunt ortodoxa si am intrebat doar...multumesc. Mai astept si alte pareri. happy

| rocco09 a răspuns:

Poate sa se marite cu cine vrea, trebuie sa caute un preot vaduv ca sa aiba cu cine se casatori sau sa se roage sa moara vreo alta preoteasa?

| TheCritic explică (pentru rocco09):

Ma intrebam daca se poate casatori si cu cineva care nu e preot si a ramas vaduv sau a divortat...happy