| slyde a întrebat:

am revenit cu o alta intrebare. este vorba de cip. cip acel cip a lui lucifer! si in biblie scrie ca toti vom fi semnati cu semnul lui lucifer pe frunte sau pe mana dreapta intrebarea este si cei crediniciosi o sa fie semnati? ziceti ce credeti voi eu stiu asa acest eveniment neasteptat de nimeni va veni la sfarsitul lumi si atunci inainte de sfarsitul lumi Domnul Iisus Hristos va veni pe pamant si isi va lua mireasa si p cei care nu cred in el "satanisti, etc." vor ramane pe pamant.big grin Ce am scris aici. nu e de la mine ci din Biblie! ok eu va zic sa ne pocaim in fata pacatului inainte de a fi prea tarziu! mnus eu acum foarte mare credincios ...sunt un om ca oricare altul (credincios. mnu satanist. etc a nu cerde in D-zeu) ok faza e ca daca chiar va fi adevarat nu se va intampla inainte a se intampla evenimentul cu cipurile? dativa si voi pic cu parerea deci...winking va multumesc si sper sa il primim toti pe Dumnezeu si sa il iubiti pentru a fi iubit de el"Daca nu ma vei recunoaste in fata aproapelui tau, nici eu nu te voi recunoaste in fata Tatalui meu".happy multumes

Răspuns Câştigător
| DeliaMarius a răspuns:

Buna! Nu vom fi obligati sa ne punem acel microcip la mana dreapta sau pe frunte, fiind semnul sau numele fiarei 666(satan). Cei ce il vor primi, nu va mai exista iertare pentru ei, vor fi pierduti in iad pentru vesnicie. Dumnezeu a spus asta! Cei ce vor sa stie mai multe, va rog urmariti acest documentar despre microcip, e foarte interesant! http://www.youtube.com/watch?v=SpsqHNNvQB4

8 răspunsuri:
| chelstone a răspuns:

In primul rand, nu stii sa scrii si ne vorbesti de cip-uri?!
In al doilea rand, de ce nu te duci sa-i convingi de ce scrie in biblie pe musulmani sau pe budhisti?!
In al treilea rand, cipurile ti le baga in mana si nu pe mana, deci, e o diferenta.
De cand cip-ul reprezinta semnul diavolului?! De ce s-ar chinui cineva sa-ti bage un cip (cheltuie multi bani) cand te poate tatua cu semnul diavolului, astfel il ai pe mana si nu in mana?!
Unde se vor face aceste cip-uri si cine le va face (peste 7 miliarde)?!

Răspuns utilizator avertizat
| ML001 a răspuns:

Nu ai formulat bine intrebarea... ai scris mult dar esti f putin informat in legatura cu ce zice biblia si ce inseamna a fi credincios. Da, cipul e real si se foloseste deja in cateva tari dar nu este inca obligatoriu...de ex: in anumite cluburi din Olanda nu ai voie sa intri in club fara sa ai cipul pe mana dreapta sau pe frunte! cei care au citit Biblia stiu ca cei ce accepta cipul nu vor avea calea de intoarcere la Dumnezeu si o sa fie foarte greu sa nu il accepti pentru ca te vor tortura prin multe metode! acum vine intrebarea: esti tu atat de credincios incat sa mori pentru credinta ta? sa iti spun ce inseamna un credincios adevarat ca toti spun ca sunt credinciosi. un crestin adevarat Il iubeste pe Dumnezeu mai mult decat orice de pe lumea asta si se increde in El cu viata! Chemati-L pe ISUS in inima voastra si El va v-a arata ce trebuie sa faceti pe viitor cu viata voastra.

| adisuper a răspuns:

De fapt nu am gasit nicaieri in biblie faptul ca cipul si numarul 666 apartin lui lucifer.Tu confunzi pe Lucifer cu anticristu'(nu sunt acelasi "drac"(Sa zic expresia pana la capat))

| DarQueen a răspuns:

Ok, sincer, după prima propoziţie nu am mai citit.
Unde e limba română, Doamne?
De ce eşti curios-curioasă de chestii pe care nici măcar nu le ştii scrie corect?
Îţi dai seama ce penibil-ă eşti prin asta?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poate nu e roman si nu cunoaste limba asa bine.ce e rau ca avem si alte nationalitati pe aici? gata cu critica si cu limba in fata de parca toti ar fi george pruteni.

| slyde explică:

De ce riadeti? daca nu sunt roman are ceva?

| Justinianus a răspuns:

Voi vă daţi seama că şi calculatoarele pe care le folosiţi să postaţi mesaje mai mult sau mai puţin teosofice pe internet conţin şi ele cipuri? Ca şi telefoanele mobile? Ca şi, de altfel, 80% din dispozitivele electronice din jurul vostru?
Dacă cineva îl va "omorî" vreodată pe Dumnezeum, acela nu va fi antihristul, pe câmpia Armaghedonului, ci armata de idioţi care pretind că vorbesc în numele Său...