| Andrei1859 a întrebat:

Am un prieten "ortodox" care are nașii de botez catolici. Se poate asa ceva?

10 răspunsuri:
| danut a răspuns:

Absolut, au aceiasi "valoare" religioasa, zero.

| RAY a răspuns:

Nu cred asa ceva, nasi erau de religie ortodoxa atunci la botez

| SG1995 a răspuns (pentru RAY):

Subestimezi puterea banului Ray.

| RAY a răspuns (pentru SG1995):

Poate seby

| Andrei1859 explică (pentru RAY):

Tot catolici au fost. Asa mi-a zis el

| Andrei1859 explică (pentru RAY):

El merge la slujba ortodoxă si se spovedeste la ortodoxi.

| milan9 a răspuns:

Nu este posibil acest lucru... decat daca respectivii miri si nasi au mintit si au tainuit acest lucru.

| Holiday a răspuns:

Doar nu crezi ca-l intereseaza pe popa ce orientare au nasii. Important e sa plateasca serviciul prestat, asta e ce il intereseaza.

| Holiday a răspuns:

Apropo, stiu pe unii care au nasi de casatorie un cuplu necasatorit nici civil, nici religios. Si popa stia foarte bine asta. Asa ca nu e problema, pot fi si homosexuali daca dau banii.

| DeyCj a răspuns:

Se poate.Catolicii și Ortodocșii sunt toți frați creștini, numai că doxele diferă, de unde și diferențele între cele două secte religioase.