| Andrusk2 a întrebat:

Buna, TPU!
As vrea sa țin post in perioada 1-14 august când este Adormirea Maicii Domnului iar apoi sa ma spovedesc. Nu am mai ținut post de mică, am 16 ani.
Ce ar trebui sa zic sa spovedanie?

Răspuns Câştigător
| Michaeel a răspuns:

Păcatele tale, faptele rele și diferite lucruri ce te apasă. De obicei preotul întreabă diferite întrebări și tu vei răspunde. De ex: Ai păcătuit? Te-ai rugat? Ai ținut post? Ai fost bună cu cei din jur? Etc

9 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Ce lipsa de respect fata de propria persoana si demnitate sa stai in genunchi in fata unui bărbat necunoscut si sa ii povestești viata ta intima si personala

| Celcestietot a răspuns:

Bună. La biserica ortodoxă, este? Nu-i biserica adevăratului Dumnezeu, așa că, nu ai ce căuta acolo. Și cu postul până în spovedanie este o născocire, îți poți mărturisi păcatele și așa, nu ai nevoie de pateu pe pâine ca să te ierte Dumnezeu, dar, eh, așa cere preotul fals.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Celcestietot):

Da, pastorul e adevăratul Dumnezeu, sa ii dam zeciuiala sa ajungem în Rai. Pacea Domnului!

| sabin89 a răspuns (pentru Celcestietot):

"Nu-i biserica adevăratului Dumnezeu,"
Ai lăsat fraza neterminată. Ar fi de aşteptat să spui: biserica baptistă e cea adevărată, sau cea adventistă sau... oricare, dar să spui care crezi tu că este.

| Celcestietot a răspuns (pentru anonim_4396):

Fără cel ortodox nu se poate rolling on the floor. Domnul fie cu noi!

| Celcestietot a răspuns (pentru sabin89):

Nu chiar, am eliminat o biserică, restul este un nou început. Acum ea trebuie să aleagă, noi să analizăm și apoi decidem dacă este sau nu. Eu personal nu consider că este una cea corectă.

| mentholinks a răspuns:

Nu ar trebui sa mergi la spovada, preotul poate sa incerce sa profite de tine dupa aceea.

| Celcestietot a răspuns (pentru mentholinks):

Ce imaginație bogată ai...

| CinevaAnonimă a răspuns:

Cauţi pe net îndrumar pentru spovedanie sau lista de păcate. Poţi scrie pe o foaie păcatele tale, iar la spovedanie le citeşti. Doamne ajută!