| CinevaAnonimă a întrebat:

Azi m-am impartasit si stiu ca nu trebuie sa dorm toata ziua.Dar a inceput sa-mi fie foarte somn. Imi puteti da vreun sfat?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poti sa bei cafea, sigur n-o sa-ti fie somn, daca bei cafea.

7 răspunsuri:
| danay72 a răspuns:

Aceasta e o tradiție, pentru ca în Biblie nu se vorbește despre asa ceva, ca nu ai voie sa dormi.

| 4b a răspuns:

Da corect...tre sa stai treaz pana la sfarsitul lumii. Mult succes!

| CinevaAnonimă explică (pentru 4b):

Nu pana la Sfarsitul Lumii, ci pana deseara.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca ti-e somn te sfatuiesc sa dormi, n-o sa te pedepseasca nicio fantoma imaginara cu chinuri vesnice.
Eu n-am auzit de asa ceva si pana anul trecut am fost si eu crestin. Nu inteleg, chiar daca "Dumnezeu" asta crestin ar fi existat, cu ce il deranja faptul ca vrei sa dormi in ziua in care te-ai impartasit?

| CinevaAnonimă explică (pentru anonim_4396):

Pentru ca sa nu curga saliva din gura.

| anonim_4396 a răspuns (pentru CinevaAnonimă):

O prostie.
Și mai ziceți că religia nu vă influențează gândirea și modul de a acționa.

| CinevaAnonimă explică (pentru anonim_4396):

NU am zis asa ceva.Deja nu mai am nevoie de ajutor.Pot sa ma culc deja.