| mrjohanys a întrebat:

cine crede in sfarsitul lumii pe 21.12. 2012?

11 răspunsuri:
| Esperança a răspuns:

Sfârşitul lumii nu va fi aşa simplu şi uşor.
Înainte de sfârşitul lumii, va fi răpirea Bisericii lui Hristos.
Deaceea trebuie să veghem şi să fim pregătiţi pentru întâlnirea cu El în orice moment.
"13 Vegheaţi, dar, căci nu ştiţi ziua, nici ceasul în care va veni Fiul omului." Matei 25
http://biblia.resursecrestine.ro/matei/25

| Thunderstruck a răspuns:

Eu cred, de ce?

| RAY a răspuns:

Americani cred, eu nu cred ca ce sa intampla ceva, din 1 ianuarie vine apocalipsa scumpirilor aia e reala

| positivity a răspuns:

Eu nu cred în nici un sfârșit!
Vineri, 21.12. 2012, este doar o zi normală. Nu se va întâmpla nimic nou + nimeni nu va muri.

| PαtнwαуTσBℓιѕѕ a răspuns:

Nu stie nimeni nimic, numai Dumnezeu.
Vegheaţi, dar, căci nu ştiţi ziua, nici ceasul în care va veni Fiul omului.
Matei 25:13

| Zodiac a răspuns:

Bai oameni fiti seriosi cu sfarsitul lumii.
Sfarsitul lumii este la fel ca D-zeu.Nimeni nu stie cand va veni si daca exista in vreun fellaughing

| ClausBBC a răspuns:

Faza cu sfarsitul lumii ii o minciuna... daca nici ingerii si cei care sunt in cer nu stiu cand va veni sfarsitul cu atat mai putin noi care suntem pe pamant.

| Thunder a răspuns (pentru ClausBBC):

Sa inteleg ca din cand in cand mai iesi la un pahar de vorba cu cei din cer de stii toate detaliilea astea.

| ClausBBC a răspuns (pentru Thunder):

Pot sa te intreb cati ani ai? Pt ca ai o gandire foarte slaba. Daca asa intelegi tu situatiile apoi sa stii ca ai o problema.

| Thunder a răspuns (pentru ClausBBC):

Mai mult ca sigur am cativa ani peste tine, dar nu asta este problema. Eu te-am intrebat de unde stii care sunt informatiile ingerilor cu privire la sfarsitul lumii. Eu te intreb ceva si tu imi raspunzi ca nu inteleg situatiile si sunt prost. Daca vroiai sa imi raspunzi trebuia sa imi raspunzi la subiect. Ceea ce ma face sa cred ca tu ai o gandire mai subreda. Of, of.

| ClausBBC a răspuns (pentru Thunder):

Daca vrei sa aflii raspunsuri la intrebarile tale te sfatuiesc sa citesti Biblia!