| Anonimafaranume123456789 a întrebat:

cred ca ati auzit de păpușile voodo, am citit si eu despre ele si mi-am adus aminte de o intamplare ciudata. Acum 1 -2 ani am gasit o papusa ciudata, nu mai stiu cum arată dar era ciudata rau si am văzut-o pe jos la magazin, nu era nimeni acolo si nu am luat-o chiar dacă o doream mult ...asta simteam in acel moment. Apoi peste 2 zile am mers pe un câmp si am gasit din nou o papusa de genul.Era ca cealaltă, cred.Si de data asta am luat-o de jos si cand o tineam in mana simteam o ura puternică tuturor persoanelor pe care nu le suportăm. O ura asa de mare si puternica incat as fi putut sa o omor.Am aruncat papusa pe jos si dupa am dat sa plec.Nu am putut...am luat-o din nou si am îngropat-o intr-o grămadă de nisip lângă acel loc unde am gasit-o, a doua zi am cautat-o in locul in care am îngropat-o dar nu mai era nimic, eu pusesem un bat acolo sa tin minte locul, dar nu era nici batul nici papusa. Papusa a stat 1 zi pe jos pana am îngropat-o.De atunci nu am mai auzit nimic despre ea.Chestia ciudata era ca simteam nevoia acelei păpuși. Vreau sa precizez ca nu era mai mare de 2 degete(grosime si un deget inaltime) era făcută din carpe si era legata cu o sfoara la mijloc si mâini parca ..Si avea par negru spre maro.Si sunt aproape sigura ca era făcută manual.De cineva, dar nu inteleg ce cauta pe jos.Si de ce am dat tocmai eu de 2 ori de ea in locuri diferite.Ce ziceți?

Răspuns Câştigător
| Irinel15123532 a răspuns:

Nu stiu in ce consta aceste lucruri, dar nu este bine deloc sa te apropii de sfera aceasta a ''magiei'' si vrajitoriilor, trebuie sa te departezi de ea.
Citeste noul testament, Hristos te iubeste

2 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

E pur simplu o gandire magica, citeste cartea asta https://drive.google.com/......6L2kY/view

| anonimg a răspuns:

"Feriţi-vă de orice se pare rău." (1Tesaloniceni.5:22)