| anonim_4396 a întrebat:

Buna TPU.Credeti in puteri paranormale?, aveti vreo putere? daca da care este si cum ati primit-o.Rog sinceritate.va multumesc si ofer fundita.

Răspuns Câştigător
mira
| mira a răspuns:

Persoanele cu puteri paranormale sunt extrem, extrem de rare.

23 răspunsuri:
| MMihai a răspuns:

Majoritatea oamenilor au capacități paranormale, într-o anumită măsură, dar nu sunt convinși de asta.

Răspuns utilizator avertizat
| DragosConstantin a răspuns:

Ca sa ai puteri paranormale trebuie sa fii o persoana foarte speciala, daca am avea cu totii atuncea cred ca se alegea prafu de lumea astalaughing

| DragosConstantin a răspuns:

Au ce mai lovit laughing care ar cam fii acelea? si apropo de unde stii ca eu nu stiu? esti telepatica? big grin

| DragosConstantin a răspuns:

Aham...pai ar mai putea fii si aceia care isi folosesc mai mult de 10% din capacitatea creierului tongue

| DragosConstantin a răspuns:

Si de unde stii tu prin ce au trecut persoanele respective? ai cumva prieteni cu abilitati?big grin

| Purec a răspuns:

Eu am...dar mi-e frica sa vorbesc despre asta :-s sa nu ma creada lumea nebun

| adriana49 a răspuns (pentru Purec):

Poti lasa o adresa de mail si iti pot explica cate ceva despre acestea doar pentru linistea ta. Ce zici?

| Purec a răspuns (pentru adriana49):

Ti-am trimis mesaj...astept un semn de la tine.bafta si mersi

| ANAHsneaman a răspuns:

De crezut cred dar cum a zis si mira persoanele de acest fel sunt destul de rare (clarvazatoarele)etc big grin

| NemNUZ a răspuns:

Si eu am puteri paranormale uite acum ma vezi happy acum nu ma vezi... laughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Am ganduri premonitorii.se intampla sa am un gand trecator si dupa o zi doua sa se intample exact ce am gandit.problema e ca numa la rele.si nu sunt sigur niciodata, ca sa pot face ceva.le am dintodeauna.

| RetardedRacoons a răspuns:

Eu am, am observat de la o varsta foarte frageda ca mi se face pielea de gaina si simt un gol in stomac atunci cand vad un prost.

"Crede-ma exista multe lucruri pe lumea asta pe care nu le sti."

Eu sunt convins ca sunt multe lucruri pe lumea asta pe care nu le stii tu, cum ar fi limba romana. Mi s-a facut pielea de gaina.

| NutellaIsMyDrug a răspuns:

Buna!
Nu cred in asa ceva,findca nu mi s-a intamplat sa cunosc vreo persoana cu astfel de puteri sau ceva de genul, iar eu sunt doar o fata obisnuita, normala.
Nu sunt 100% convinsa ca nu exista dar nici una din teoriile e care le-am citit nu m-a convins in existenta lor.Sunt o gramada de chestii pe care le-am citit,carti sf,romance,horror,despre necromanti,vampiri,vrajitoare, clarvazatoare, varcolati and co.Eu zic sa nu-ti mai pierzi vremea intrebandu-te chestii de genul.
Multa bafta.G.

| narcis1 a răspuns:

Pai nu ca de ex Mihai Eminescu avea un iq de 5 daca ai iq de peste 20 poti zbura si nu exista nici un om in lume cu iq de peste 3 dar ca sa ai de 3 iq trebuie sa ai neuronii dezvoltati asta se face in nastere nu ai cum sa schimbi asta este imposibil

| Purec a răspuns (pentru narcis1):

Cred ca tu sigur ai iq 5 happy

| Intruder19 a răspuns (pentru narcis1):

Cel mai mare IQ din lume este de 230. Daca ai iq 5 esti maimuta.

| Florin38 a răspuns:

Buna! Exista persoane cu puteri paranormale dar sincer sa fiu puterile nu se,, primesc,, trebuie sa te nasti cu ele.Am un prieten care are puteri si si lea descoperit cu timpul. Funda? Te roghappy

| AnDrEeAdrg a răspuns:

Asta e inca un lucru necunoscut.nimeni nu te poate convinge cu adevarat ca puterile paranormale exista sau nup.eu nu pre cred.dar de unde atata curiozitate? ori ai tu vreo putere paranormala?

| Giordani159 a răspuns:

Pai eu de ex. am premonitii adica ma gandesc la ceva si dupa aia se intampla.Ca un fel de paranormal.

| ZaraZiggy a răspuns:

Pai daca tot ai pus aceasta intrebare... Si eu cautam asta... Sincer eu am una dar nu stiu cum mi se inampla. Uneori mi se intampla asa sa vad un gand care mi se va intampla (rau bun nu stiu). Nu stiu cum mi se intampla dar chiar mi se intampla

| Anca2103 a răspuns:

Buna! Da exista persoane cu puteri paranormale. Eu "citesc oamenii" adica le stiu caracterul de indata ce i-am vazut si simt cand ceva rau se intampla, adica am un gol in stomac ( asta mi se intampla nu de mult timp ). Cum am primit-o? Nu am primit-o, puterile paranormale se da din generatii in generatii. Sper ca ti-am fost de ajutor.