| 777eSpirituales777 a întrebat:

De ce se face matematica si fizica in scoli? sad
Eu sunt foarte buna la RELIGIE,dar la astea doua nu ma pricep deloc. Era cat pi ce sa raman corijenta din cauza lor. sad
De ce sa invatam prostiile asta inutile in scoli? Noi suntem crestini, nu ar trebui sa invatam asa ceva. Asta e religia ateilor, nu a noastra. sad
De ce nu se face mai multa religie ortodoxa?
Multumesc mult mult pentru raspunsuri. happy

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu nu am facut in scoala religie si a trebuit sa invat religia in particular.Mergeam 4 km pe jos pana in primul sat unde se afla duhovnicul meu.Si,dupa o ora de meditatie, ma simteam intotdeauna ca si cand as fi renascut.
Matematica si fizica sunt inutile, ca si istoria si geografia de altfel.
Mie muzica imi place.Am cantat si in corul bisericii.

31 răspunsuri:
| danut a răspuns:

Unu, religia nu are ce cauta in scoli, se face pentru ca religia majoritara a inceput sa scada drastic de cand se mai face si matematica si fizica in scoli.
Materile asociate stiintelor exacte sunt prioritare pentru adevaratii credinciosi. Dumnezeu doreste oameni intelepti, nu idioti. Trebuie sa stii ca la varful cunoasterii stiintifice se afla oameni religiosi in marea majoritate, nu cei ce nu cred in Dumnezeu. Vrei mai multa religie, fugi la biserica sau acasa.

| 777eSpirituales777 explică (pentru danut):

Buna!
Dumnezeu se uita la sufletul omului. Nu il intereseaza pe el daca stii tabla inmultirii. happy El vrea sa vada ca faci fapte bune! happy
Pa pa.

| danut a răspuns (pentru 777eSpirituales777):

Pe Dumnezeu il intereseaza absolut tot inclusiv daca iti este lene sa inveti tabla inmultiri. Problema cu faptele bune este cu mult mai complicat decat crezi sau intelegi tu. Pa, pa.

| MaliciousDeath a răspuns:

Si oamenii inca ma mai surprind.Ce viata frumoasa.Pe-asta cu religia n-am mai auzit-o.

| whatevernvm a răspuns:

Si cand te gandesti ca sunt atatia care inca iti iau intrebarile in serios...

| 777eSpirituales777 explică (pentru whatevernvm):

Buna!
Daca nu ma iei in serios e problema ta. Doar pentru ca sunt mai mica nu inseamna ca nu stiu despre ce vorbesc. Eu sunt foarte intelepta si matura pentru varsta mea.
Pa pa!

| OmulDeStiinta1986 a răspuns (pentru 777eSpirituales777):

"pentru a putea propovadui dreapta credinta" pai daca zeul asta inexistent e atotputernic si omniprezent, la ce mai are nevoie de un om mic ca tine sa ii faci propovaduire? normal ca ai nevoie de scoala. altfel nu te angajeaza nimeni.

| Mădă0611 a răspuns:

Buna! happy
Sunt lucrul diavolului, ca sa ocupe timp la invatat si elevii ortodocsi, deci silitori si buni, sa nu aiba timp de religie. sad
Sper ca te-am ajutat. happy
Pa pa! happy

| Mayhem666 a răspuns:

Ai mare dreptate! Singura materie care ar trebui sa se faca in scoli este religia, celelalte materii sunt o pierdere de timp, de ce sa invatam prostiile astea? (matematica, fizica, chimie, romana, engleza, istorie, geografie, biologie, psihologie, economie, stiinte ale naturii, educatie tehnologica, informatica, etc.) Astea sunt o mare pierdere de timp, mai ales romana, nu-i asa? Oricum toti din tara asta stim sa vorbim si sa scriem in romana perfect, nimeni nu este analfabet. Toate celelalte materii ar trebui scoase din scoli, pentru ca sunt inutile, ar trebui sa avem 6 ore de religie pe zi. Nu esti de acord cu mine? Am mare dreptate nu-i asa?

| 777eSpirituales777 explică (pentru Mayhem666):

Buna!
Eu nu cred ca toate materille sunt inutile cum spui tu. happy Limba romana este importanta, pentru a putea propovadui dreapta credinta trebuie sa stim sa vorbim corect. happy Si istoria e importanta pentru ca ne arata ca suntem o religie puternica care candva baga frica in inimile ateilor nesabuiti. happy
Muzica ne ajuta sa il incatam pe DUMNEZEU cu cantece.
Tu de ce cezi ca toate materiile sunt inutile? sad
Pa pa!

| Mayhem666 a răspuns (pentru 777eSpirituales777):

Se pare ca nu se observa ironia din raspunsul meu!

| anonim_4396 a răspuns (pentru Mayhem666):

Imi vine sa imi dau palme din cauza ca imi este greu sa cred ca exista asa ceva...

| Mayhem666 a răspuns (pentru anonim_4396):

Daca te referi la mine, sa stii ca eram ironic, nu vorbeam serios, dar daca te referi la ea, si mie imi vine sa imi dau palme cand vad asa ceva.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Mayhem666):

La ea ma refeream laughing

| Dismally a răspuns:

De ce iti pierzi timpul cu scoala? Nu ar fi mai bine pentru tine sa mergi la biserica? happy

| Felys a răspuns:

Ai vazut tu vreun popa prost,care nu are cunostinte de matematica si fizica, cum poti considera stiinta exacta o prostie inutila, inutila esti tu, traiesti precum o planta pe pamant, faci umbra degeaba cu religia ta cu tot

| TrăieşteClipa a răspuns:

Ai participat la olimpiada la religie?

| drutzix a răspuns:

Ai uitat sa pui "Pa, pa." la sfarsit, nu iti mai raspund sad

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

"Eu sunt foarte buna la RELIGIE"... facem pariu?

1 - Cine este Zeus?
2 - Ce sunt titanii?
3 - Cine sunt Huginn si Muninn?
4 - Ce-i ala ragnarok?
5 - Cine-i Hanuman?
6 - Ce sunt heruvimii?

Nu trisa... n-ai voie sa cauti pe google. Hai cu sinceritatea.

Mai vrei intrebari din RELIGIE? Mai am multe.

"De ce nu se face mai multa religie ortodoxa?"... intrebarea corecta e : de ce nu se face RELIGIE?

| 777eSpirituales777 explică (pentru anonim_4396):

Buna!
Toti aia sunt demoni ai lu satan. happy
Pa pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Raspunde-mi te rog cu ce te va ajutaa religia in viata? matematica si fizica macar cat pentru cultura generalaa, zici ca astea is inutile, dar atunci religia in scoli ce este? -_- ce copii smr. ilumineaza-ma te rog

| Iunix a răspuns:

Să ști că dacă ar fi existat numai religia astăzi nu mai puneai tu întrebări pe TPU! Data viitoare când ești bolnavă sau dacă te lovește trenu să nu te prind la spital, du-te la biserică. Medicina se bazează pe știință și alte lucruri sataniste.

| Iunix a răspuns:

Sunt curios, dacă nu ți-ar mai răspunde nimeni la întrebări ai crăpa?

| SuNaM a răspuns:

Tu chiar nu te-ai plictisit de atata throlling?

| S8N a răspuns:

Pentru ca nu toata lumea pe aceasta piatra uriasa numita "Pamant" crede intr-un zeu. Sper ca ai inteles acum.

| LostInPark a răspuns:

Cute happy
Mai bine sa ma invete la scoala cum sa merg in genunchi la Nicula, nu educatie fizica la saltea. Daca nu stii cum sa dai coate printre pelerini, in viata esti un om pierdut!

| Piratul10 a răspuns:

Ai auzit vreodată de iluminati?

| Piratul10 a răspuns:

M-am supărat pt.ca nu mi-ai răspunssad

| σκμ a răspuns:

Ce ai fumat?
Imi dai si mie?

| ØverTheRainbøw a răspuns:

Inca se face religie in scoli?

| MaCheamaStefan1234 a răspuns:

Hai ca... Nu ti trebuie matematica? Cum numeri? Cum socotesti? Fizica? Cum stii de gravitatie / altceva?