| anonim_4396 a întrebat:

De unde pot cumpara biblie ortodoxa si cat costa? Nu vreau sa o cumpar de pe internet.

Răspuns Câştigător
| RoyDupuis a răspuns:

Te sfatuiesc s-o cumperi din anticariate sau de la vanzatorii aceia stradali, cei care vand carti vechi la mana a2a. (daca mai sunt). (ca si produs deja folosit/la mana a2a, editie mai veche!)

| anonim_4396 explică (pentru RoyDupuis):

Multumesc pentru raspuns happy

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Cu placere! happy

8 răspunsuri:
| danay72 a răspuns:

Esti de apreciat ca vrei sa ai o Biblie, putini oameni mai sunt preocupati de intelegerea ei. 2Timotei3:16,17

| anonimg a răspuns:

De regula de la biserica ortodoxa sau online: http://www.librariaortodoxia.ro/search/biblia
Iti recomand traducerea Cornilescu. Este mult mai usor de inteles; este scrisa intr-o romana mai apropiata de noi; si in plus toate cartile ei sunt canonice.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu ti-as recomanda sa vizitezi unele dintre marile manastiri extraordinare pe care le avem in tara..Acolo o sa gasesti. Cum ar fi alea din Maramures.Un concept arhitectural extraordinar. Merita vazute!

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Mersi de raspuns happy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Biblia se gaseste in pangarele bisericilor.Biblia – versiunea Bartolomeu Anania costa 100 roni. biblia are 1840 pagini

| Pitulice_Gabi_2000 a răspuns:

La bisericile de oras sigur o gasesti.